در آستانه فیلمبرداری قسمت نهم اتفاق افتاد

اخراج پرخرج تهیه‌کننده «سریع و خشمگین»

سختگیری‌های حقوقی تهیه‌کننده و خالق مجموعه فیلم‌های «سریع و خشمگین» موجب شده تا کمپانی یونیورسال بخواهد به قیمتی گزاف او را از این مجموعه فیلم‌ها دور کند.
تهیه‌کننده فیلم‌های «سریع و خشمگین» از اسپین‌آف جدید این مجموعه یعنی «هابز و شاو» و همچنین تمامی فیلم‌های آینده آن اخراج شده اما به دلیل بندی در قرارداد او با یونیورسال استودیوز، احتمالا به او میلیون‌ها دلار پول پرداخت خواهد شد تا فقط از صحنه فیلمبرداری دور بماند.
نیل موریتز در ‌سال ۱۹۹۸ پس از آن‌که یونیورسال مطلبی از مجله وایب را درباره یک گروه ماشین‌سواری غیرقانونی مخفی خیابانی در نیویورک در اختیار او گذاشت، فرنچایز «سریع و خشمگین» را شکل داد.
او راب کوهن را برای کارگردانی نخستین فیلم این مجموعه در‌ سال ۲۰۰۱ وارد پروژه کرد و از وین دیزل و پل واکر به‌عنوان بازیگران اصلی بهره برد. موریتز از آن موقع تا به حال تهیه‌کننده تک تک فیلم‌های «سریع و خشمگین» بوده و بیش از پنج‌میلیارد دلار برای این استودیو درآمدزایی کرده است.
مهر نوشت که حالا بر سر یک نبرد قانونی تلخ در فیلم «هابز و شاو» که روز اول آگوست اکران می‌شود، موریتز از این فیلم و تمام پروژه‌های آینده از جمله قسمت نهم «سریع و خشمگین» که فیلمبرداری‌اش چند هفته دیگر آغاز می‌شود، کنار گذاشته شده است اما حتی اگر مسئولان اجرایی استودیو نخواهند او در پروژه نقشی داشته باشد باید پولش را بدهند؛ بنابراین اخراج او حرکتی گرانقیمت خواهد بود.
هنوز مشخص نیست پرداخت پول او چطور محاسبه خواهد شد. یونیورسال می‌گوید برای تمام فیلم‌های اصلی «سریع و خشمگین» به او پول خواهد داد اما در فیلم «هابز و شاو» یا هر اسپین‌آف دیگری نام او را به‌عنوان تهیه‌کننده ذکر نخواهد کرد چون قرارداد او شامل اسپین‌آف‌ها نمی‌شود اما موریتز می‌گوید او تفاهمی شفاهی با جیمی هورویتز رئیس یونیورسال داشته که در این فیلم کار کند و با فاصله کمی پیش از فیلمبرداری اخراج شده است.