١٢ قانون مضحک آمریکایی

از کودکان جاسوس تا ممنوعیت حمل خرس!

 • در یکی از شهرهای ایالت کالیفرنیا، استعمال دخانیات حتی در حیاط خلوت خانه خودتان جرم محسوب می‌شود.
  باوجود این‌که در بسیاری از نقاط جهان استعمال دخانیات در معابر و اماکن عمومی ممنوع است، اما براساس این قانون سیگارکشیدن در هر نوع محوطه باز حتی ملک خصوصی می‌تواند تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.
 • از دیگر قوانین مضحک آمریکا در مورد حیوانات می‌توان به این مورد اشاره کرد که در ایالت آلاسکا خوراندن مشروبات الکلی به گوزن‌های شمالی یک جرم محسوب می‌شود. علاوه بر این بیرون کشیدن یک گوزن از یک هواپیمای درحال حرکت نیز غیرقانونی محسوب می‌شود. در ایالت تگزاس، شلیک به یک بوفالو از طبقه دوم ساختمان غیرقانونی است. در فلوریدا اگر یک فیل را به پارکومتر ببندید، باید هزینه پارکومتر را نیز پرداخت کنید.
 • هم‌اکنون دولت آمریکا کودکان را تشویق می‌کند که به‌عنوان بخشی از «جنگ علیه تروریسم» علیه پدر و مادر خود جاسوسی کنند. اگر یکی از مقامات رسمی مدرسه متوجه شود که والدین در خانه «چیزهای نادرست» می‌گویند، ممکن است که بر این والدین برچسب «تروریست بالقوه» بخورد.هم‌اکنون دو طرح به نام‌های «قانون متوقف ساختن سرقت آنلاین» (Stop Online Piracy Act) و «قانون حفاظت از دارایی معنوی» (Protect Intellectual Property Act) در کنگره درحال بررسی هستند. این قوانین به دولت آمریکا اجازه خواهند داد که میلیون‌ها وب‌سایت را تعطیل کنند.

  در یکی از شهرهای ایالت کالیفرنیا، استعمال دخانیات حتی در حیاط خلوت خانه خودتان جرم محسوب می‌شود.
  باوجود این‌که در بسیاری از نقاط جهان استعمال دخانیات در معابر و اماکن عمومی ممنوع است، اما براساس این قانون سیگارکشیدن در هر نوع محوطه باز حتی ملک خصوصی می‌تواند تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

  از دیگر قوانین مضحک آمریکا در مورد حیوانات می‌توان به این مورد اشاره کرد که در ایالت آلاسکا خوراندن مشروبات الکلی به گوزن‌های شمالی یک جرم محسوب می‌شود. علاوه بر این بیرون کشیدن یک گوزن از یک هواپیمای درحال حرکت نیز غیرقانونی محسوب می‌شود. در ایالت تگزاس، شلیک به یک بوفالو از طبقه دوم ساختمان غیرقانونی است. در فلوریدا اگر یک فیل را به پارکومتر ببندید، باید هزینه پارکومتر را نیز پرداخت کنید.

  از دیگر قوانین مضحک آمریکا می‌توان به این مورد اشاره کرد که در بسیاری از ایالت‌های آمریکا، جمع‌کردن آب ناشی از قطرات باران که روی پشت‌بام خانه‌ها فرود می‌آیند، عملی مجرمانه و غیرقانونی محسوب می‌شود. برخی از این ایالت‌ها عبارتند از یوتا، واشنگتن و کلورادو. براساس این قوانین آب باران در این ایالت‌ها مختص دولت محلی است و تنها نهادهای دولتی هستند که می‌توانند آن را جمع‌آوری و توزیع کنند.

  اخیرا برخی دادگاه‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که استفاده از نام «عیسی مسیح» در دیدارهای رسمی مقامات دولتی در تضاد با قانون اساسی این کشور قرار دارد. به اعضای کنگره اعلام شده حق ندارند در نامه‌های پستی کنگره که هزینه‌ آن توسط دولت پرداخت می‌شود، ‌سال نو مسیحی را به یکدیگر تبریک گفته و از عبارت «کریسمس مبارک» استفاده کنند.

  در ایالت میسوری حمل‌ونقل خرس در خودرو بدون قفس ممنوع است، اما می‌توان آنها را پس از قرار دادن در قفس سوار خودرو کرد. در ایالت کنتیکات هم رد شدن از خیابان بر روی دست‌ها جزو کارهای ممنوعه محسوب می‌شود.

  یکی از بازجویان فدرال آمریکا درخواست داده است هر فردی که قوانین مرتبط با استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک یا مای‌اسپیس را زیر پا گذارد، یعنی برای مثال با یک نام غیرواقعی در این وب‌سایت‌ها ثبت‌نام کرد، تا پنج‌سال در زندان‌های فدرال محبوس شود.

  در ایالت کالیفرنیا، برگزاری جلسات مطالعه انجیل در خانه‌ها با حضور دوستان و آشنایان بدون کسب مجوز از مقامات رسمی ممنوع است. بر این اساس فرد خاطی در ابتدا ٠٠٣دلار و سپس در هر بار تکرار این جرم ٠٠۵ دلار جریمه خواهد شد، البته این قانون در مورد تمام مذاهب و ادیان صادق است.

  هم‌اکنون دولت آمریکا کودکان را تشویق می‌کند که به‌عنوان بخشی از «جنگ علیه تروریسم» علیه پدر و مادر خود جاسوسی کنند. اگر یکی از مقامات رسمی مدرسه متوجه شود که والدین در خانه «چیزهای نادرست» می‌گویند، ممکن است که بر این والدین برچسب «تروریست بالقوه» بخورد.

  فروش محصولات طبیعی نیز در آمریکا به بهانه غیربهداشتی‌بودن ممنوع است. برای مثال شما نمی‌توانید در سوپرمارکت‌های این کشور شیر طبیعی و تازه گاو خریداری کنید. حتی اگر کشاورزی خود اقدام به فروش این نوع محصولات کند، با ماموران پلیس سروکار خواهد داشت.

   در یکی از ایالت‌های کالیفرنیا، انفجار یک بمب هسته‌ای در داخل محدوده شهری می‌تواند مجازاتی چون جریمه مالی در پی داشته باشد. در صورتی که یک بمب هسته‌ای را در این شهر منفجر کردید توسط مجریان قانون ممکن است تا ۵٠٠ دلار جریمه شوید.

  هم‌اکنون دو طرح به نام‌های «قانون متوقف ساختن سرقت آنلاین» (Stop Online Piracy Act) و «قانون حفاظت از دارایی معنوی» (Protect Intellectual Property Act) در کنگره درحال بررسی هستند. این قوانین به دولت آمریکا اجازه خواهند داد که میلیون‌ها وب‌سایت را تعطیل کنند.

  در آمریکا راندن قطاری که در قسمت جلوی آن حرف F (حرف اول لغت Front) نصب نشده باشد، ممنوع است. گویا آمریکایی‌ها بدون وجود این تابلو متوجه نخواهند شد که کدام قسمت بخش جلویی قطار است.