استفاده از این سامانه‌ها هنوز باب نیست

سامانه ثبت شکایات و تلفن گویای مدارس و مراکز غیر دولتی آغاز به کار کرد

سال ١٣٩٣ بود که برای نخستین‌بار سیدرحیم میرشاه‌ولد، مدیر کل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش خبر از راه‌اندازی سامانه پاسخگویی به شکایات فرهنگیان، دانش‌آموزان و اولیای آنها در چند استان داد. این سامانه به‌صورت آزمایشی در استان‌های تهران، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری و قزوین شروع به‌کار کرد و پس از آن فراگیر شد و سایت آموزش و پرورش میزبان ثبت شکایت‌ها شد. حالا پس از گذشت پنج سال از راه‌اندازی این سامانه، روز گذشته سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش  از سامانه ثبت شکایات و تلفن گویای مدارس و مراکز غیر دولتی رونمایی کرد. به این‌ترتیب، آن دسته از اولیا که به هر دلیل از مدرسه فرزندشان شکایت دارند، می‌توانند شکایت خود را در این سامانه ثبت کنند. این شکایات باید ظرف مدت ۱۰ روز پاسخ داده شود. سامانه تلفنی ۴۳۱۷ برای ثبت شکایات مردمی است و اولیای دیگر شهرستان‌ها نیز باید برای استفاده از این سامانه کد ۰۲۱ را به ابتدای این شماره اضافه کنند. بطحایی همچنین گفته شهریه تعیین‌شده برای مدارس غیردولتی حتما باید از طریق پورتال‌های مربوط به‌طور دقیق اطلاع‌رسانی شود و اولیا از میزان شهریه مصوب مطلع شوند. همچنین مدارس موظفند پوستر شهریه را در معرض دید خانواده‌ها قرار دهند. ناظران حتما باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند. «امیدوارم موسسان مدارس غیردولتی با توجه به شرایط اقتصادی، همراهی کنند و از اخذ وجوه اضافی تحت هر عنوانی خودداری کنند. این امر به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست که حتی با دلایل موجه از اولیا هزینه اضافی دریافت شود.»

در مجموع شکایات ثبت‌شده در سامانه ظرف ۴۸ ساعت رسیدگی اولیه می‌شود و درنهایت طی هفت روز کاری بررسی و پاسخ داده می‌شود

مهدی بهلولی، کارشناس آموزش درباره تجربه خودش درخصوص سامانه‌هایی از این دست به «شهروند» می‌گوید: «تجربه‌ای که درباره مدارس غیردولتی در این سال‌ها داشته‌ام این است که آنها به راحتی می‌توانند در هزینه‌هایشان تغییر ایجاد کنند و هزینه‌ها را بالا ببرند و این درحالی است که راه برون‌رفت از مشکل را هم بلدند تا آموزش و پرورش نتواند آنها را محکوم کند.» او می‌گوید: «بارها دیده‌ایم با برگزاری کلاس‌های فوق برنامه یا برنامه‌های جانبی هزینه‌های بالا را معنی کرده‌اند و از سوی دیگر خانواده‌ها هم در بعضی مدارس و مناطق شهر با رضایت این کار را انجام می‌دهند و در پرداخت‌ها مشکلی ندارند.» بهلولی در پاسخ به پرسشی در این‌باره که آیا در این سال‌ها شاهد بوده که همکاران یا اولیای دانش‌آموزان از این سامانه برای ثبت شکایاتشان استفاده کنند، می‌گوید: «تاکنون چنین موردی ندیده‌ام و از سایر همکارانم هم نشنیده‌ام و استفاده از این سامانه‌ها اصلا باب نیست. یا در موردش فرهنگ‌سازی نشده یا این سامانه‌ها کارایی لازم را نداشته است که به‌عنوان ابزاری نیرومند در دست خانواده‌ها  باشد.»

بخش پاسخگویی به شکایات مدیر ندارد
سال گذشته علیرضا کمرئی، مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش بیشترین شکایات ثبت‌شده در سامانه شکایات را در حوزه پرسنلی و استخدامی عنوان کرده و گفته بود: «در چهار ماه نخست ‌سال ۹۷ حدود ۳۸‌درصد شکایت‌ها در زمینه‌های اداری و استخدامی بوده است و در ‌سال ۹۶ نسبت به ‌سال ۹۵ در مجموع کاهش ۱۵‌درصدی شکایات را داشته‌ایم.»

سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش  از سامانه ثبت شکایات و تلفن گویای مدارس و مراکز غیر دولتی رونمایی کرد

او گفته بود: «حدود ٧/٢٢‌درصد شکایات ثبت و رسیدگی‌شده‌ سال گذشته در مباحث آموزشی و مابقی در حوزه‌های مالی، رفاهی، ثبت‌نام و… بوده است و بیشترین فراوانی شکایت‌ در حوزه دانش‌آموزی هم به فصل ثبت‌‌نام برمی‌گردد. ماهیت این نوع شکایت‌ها اغلب مالی است و به دریافت وجوه غیرمتعارف مربوط می‌شود. مواردی نیز به رعایت نکردن محدوده‌بندی ثبت‌نام مربوط است، چرا که گاه از ناحیه والدین این تلقی وجود دارد که حقوقشان در محدوده‌بندی مدارس رعایت نمی‌شود. همچنین در سه ماه تابستان که زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان است، با شکایت‌های بیشتری مواجه هستیم.» کمرئی همچنین گفته بود: «در مجموع شکایات ثبت‌شده در سامانه ظرف ۴۸ ساعت رسیدگی اولیه می‌شود و درنهایت طی هفت روز کاری بررسی و پاسخ داده می‌شود. همه شکایات برای ما مهم است، اما آن دست از شکایاتی که ابعاد عمومی بیشتری دارد با فوریت بیشتری رسیدگی می‌شود.» این درحالی است که پیگیری‌های «شهروند» برای به دست آوردن آمار جدید از میزان شکایت‌های ثبت شده بی‌نتیجه ماند و روابط عمومی آموزش و پرورش گفت که آقای کمرئی یک ماه است از مدیریت این بخش رفته‌اند و بعد از گذشت یک ماه این بخش هنوز مدیری برای پاسخگویی ندارد. از سوی دیگر، این سامانه درحال حاضر روی سایت آموزش و پرورش فعال نیست و چنانچه بخواهید شکایتی را ثبت کنید با اختلال این سایت مواجه خواهید شد؛ موردی که لازم است وزارت آموزش و پرورش آن را به‌صورت دایمی رصد کند و جلوی اختلال‌های پیش را بگیرد.