شکایت علیه «کوین اسپیسی» پس گرفته شد

اعاده حیثیت فرانک آندروود

کوین اسپیسی که طی دو‌سال گذشته به دلیل اتهامات تعرض جنسی که علیه او مطرح شده، روزهای سختی را گذرانده است، شاید حالا بتواند نفس راحتی بکشد. خبرگزاری رویترز گزارش داده مردی که از کوین اسپیسی به دلیل تعرض جنسی شکایت کرده بود، حالا تصمیم گرفته شکایتش را به صورت داوطلبانه پس بگیرد. اسپیسی از زمان واردآمدن این اتهام اعلام کرده که چندان به خاطر ندارد چه اتفاقی افتاده، اما اگر رفتاری از خود نشان داده که ناپسند بوده، عذرخواهی می‌کند. این عذرخواهی اسپیسی اما موجب نشد او از آسیب‌های این اتهام در امان بماند.
در همان زمان اسپیسی مشغول بازی در سریال پرطرفدار خانه پوشالی در نقش فرانک آندروود بود که تهیه‌کنندگان این سریال در ساخت فصل پنجم آن تصمیم گرفتند ارتباط کاری با اسپیسی را قطع کنند.
در هر صورت پس گرفته شدن این اتهام خبر خوبی برای اسپیسی بوده است، چراکه اگر فرد شاکی می‌توانست ادعایش را در دادگاه اثبات کند، اسپیسی حداقل به 5‌سال زندان محکوم می‌شد. اما پس از این‌که دادگاه در جلسه نخست به شاکی 6ماه فرصت داده تا شواهد و مستندات خود را ارایه کند، ظاهرا شاکی به این نتیجه رسیده، از شکایتش صرف‌نظر کند.
هنوز مشخص نیست آیا اسپیسی در دادگاه ادعای اعاده حیثیت خواهد کرد یا خیر. اگر پس گرفته شدن این شکایت با هماهنگی و توافق اسپیسی انجام شده باشد، به احتمال زیاد اسپیسی اعاده حیثیت نخواهد کرد.
«اسپیسی» که در ‌سال ۲۰۰۰ برای بازی در فیلم «زیبای آمریکایی» موفق به کسب جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شد، نخستین‌بار در ‌سال ۲۰۱۷ توسط «آنتونی رپ» متهم به سوءرفتار اخلاقی در ‌سال ۱۹۸۶ شد؛ اتفاقی که برای «اسپیسی» بسیار گران تمام و باعث شد او از نقش سریال معروف «خانه پوشالی» و همچنین فیلم «همه پول دنیا» ساخته «ریدلی اسکات» کنار گذاشته شود. این بازیگر در انتها از رفتار خود عذرخواهی کرد و بعد از آن نیز نزدیک به ۲۰ نفر مدعی شدند هدف سوءرفتارهای اخلاقی او قرار گرفته‌اند.