با حضور حناچی و مسجد جامعی صورت گرفت

«با مهر تا مهر» آغاز شد؛ در کنار کودکان سیل‌زده می‌مانیم

➊ پویش «با مهر تا مهر» با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، شهاب‌الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر، احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران، نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل خانه کتاب و مهرشاد کاظمی، معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در دومین نمایشگاه اسباب‌بازی و سرگرمی آغاز به کار کرد.

➋ حناچی گفت: «این قبیل اقدامات نشان می‌دهد که تهران، استان‌های سیل‌زده را فراموش نکرده است و توانسته با کمک هلال‌احمر کمک‌های فراوانی به مناطق سیل‌زده ارسال کند.» شهردار تهران گفت: «امیدواریم این پویش برای تمام همکاران و افرادی که زحمت کشیده‌اند جزای خیر داشته باشد.» او پس از بازدید از باغ کتاب، کتاب‌های خاصی را خریداری کرده و به پویش «با مهر تا مهر» اهدا کرد.

➌ در این پویش در مجموع  ۵۷ فروشگاه شهر کتاب در تهران و شهرستان مشارکت داشتند. کتابفروشی‌های داوطلب برای شرکت در «با مهر تا مهر» می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان جوانان در این طرح مشارکت کنند. مردم نیز برای مشارکت در این طرح می‌توانند کتاب، اسباب‌بازی و لوازم‌التحریر را خریداری کنند و در اختیار نیروهای مستقر در کتابفروشی‌ها قرار دهند.

پویش «با مهر تا مهر» با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، شهاب‌الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر، احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران، نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل خانه کتاب و مهرشاد کاظمی، معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در دومین نمایشگاه اسباب‌بازی و سرگرمی آغاز به کار کرد.

استان‌های سیل‌زده فراموش نشده‌اند
پیروز حناچی با مشارکت در پویش «با مهر تا مهر» بر ضرورت توجه به استان‌های سیل‌زده تاکید کرد. شهردار تهران در مورد پویش «با مهر تا مهر» گفت: «این پویش کار خیری است و به این دلیل که نهادهای بسیاری در آن مشارکت داشته‌اند، جای تقدیر دارد.» شهردار تهران به ضرورت همدلی برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان اشاره کرد و گفت: «حضور تولیدکننده‌ها، ناشران و اهالی فرهنگ و هنر در این پویش، به نوعی نقطه قوت آن به حساب می‌آید.» حناچی گفت: «این قبیل اقدامات نشان می‌دهد که تهران، استان‌های سیل‌زده را فراموش نکرده است و توانسته با کمک هلال‌احمر کمک‌های فراوانی به مناطق سیل‌زده ارسال کند.» شهردار تهران گفت: «امیدواریم این پویش برای تمام همکاران و افرادی که زحمت کشیده‌اند جزای خیر داشته باشد.» او پس از بازدید از باغ کتاب، کتاب‌های خاصی را خریداری کرده و به پویش «با مهر تا مهر» اهدا کرد.

افزایش همکاری تعداد کتابفروشی‌ها به بیش از ۲۰۰ واحد رسید
شهاب‌الدین صابونچی؛ رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در حاشیه برگزاری ویژه‌برنامه طرح «با مهر تا مهر» در باغ کتابِ پایتخت اعلام کرد: «تعداد کتابفروشی‌های همکار در این طرح به بیش از ۲۰۰ واحد رسیده است.» او به استقبال خوب مردم از این طرح اشاره کرد و گفت: «بسیاری از کتابفروشی‌ها در شهرستان‌های کشور برای تمدید زمان طرح و مشارکت در آن ابراز علاقه کرده‌اند. ناشران و عرضه‌کنندگان محصولات فرهنگی برای مشارکت در این طرح کالاهای خود را با تخفیف به مردم عرضه می‌کنند و مردم هم کالای خریداری‌شده خود را برای توزیع میان سیل‌زدگان به هلال‌احمر اهدا می‌کنند.» رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر همچنین گفت: «بسیاری از چهره‌های فرهنگی و هنری ازجمله هنرمندان نیز در این طرح مشارکت کرده‌اند.»
احمد مسجدجامعی نیز در این بازدید با حضور در غرفه هلال‌احمر در مورد کم‌وکیف کارها و کمک‌هایی که تاکنون دریافت شده، با مسئول غرفه گفت‌وگو و سپس از دومین نمایشگاه بازی و سرگرمی بازدید کرد. در این بازدید، احمد مسجدجامعی به غرفه کانون جوانه‌های بانک ملی رفت و در جریان فعالیت‌های این کانون قرار گرفت. این کانون تاکنون ۱۰۰۰ جلد کتاب به پویش «با مهر تا مهر» برای کمک به کودکان سیل‌زده اهدا کرده است. این کتاب‌ها شامل سه عنوان موش‌های دندان اره‌ای، بزرگترین فیل جهان و اسبی به نام شباهنگ هستند. رئوف، کارشناس بانک ملی درباره ضرورت همیاری مردم با مناطق سیل‌زده گفت: «ما قصد داریم علاوه بر کتاب محصولات فرهنگی و سرگرمی دیگری را نیز برای کودکان ارسال کنیم. ازجمله خمیربازی و خودکار‌ رنگی.»

اهدای صد اسکوتر از سوی شرکت جهادین پرند
شرکت جهادین پرند که یکی از غرفه‌داران دومین نمایشگاه اسباب‌بازی و سرگرمی است، با اهدای صد اسکوتر و صد اسباب‌بازی گلف به پویش «با مهر تا مهر» پیوست. شرکت جهادین پرند، یک شرکت صنعتی است که در حوزه تولید اسباب‌بازی فعالیت می‌کند.
پویش «با مهر تا مهر» که پویشی برای جمع‌آوری و توزیع اقلام فرهنگی ازجمله اسباب‌بازی، لوازم‌التحریر و کتاب در میان کودکان و نوجوانان مناطق سیل‌زده است، از سوی سازمان جوانان هلال‌احمر و با مشارکت انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان، انجمن نویسندگان کتاب کودک، انجمن تصویر‌گران، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، باغ کتاب شهرداری تهران و شرکت ماه‌پیشونی همچنین بو‌کتاب بند‌ر‌عباس، انجمن اسباب‌بازی، انجمن تصویر‌گران، موسسه خانه کتاب و مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان طی دو روز ۳۰ و ۳۱ خرداد‌ماه برگزار شد. در این پویش در مجموع  ۵۷ فروشگاه شهر کتاب در تهران و شهرستان مشارکت داشتند. کتابفروشی‌های داوطلب برای شرکت در «با مهر تا مهر» می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان جوانان در این طرح مشارکت کنند. مردم نیز برای مشارکت در این طرح می‌توانند کتاب، اسباب‌بازی و لوازم‌التحریر را خریداری کنند و در اختیار نیروهای مستقر در کتابفروشی‌ها قرار دهند.