شهروند
کدخبر : ۱۱۹۹۷
مرتبط با : ورزش
تاریخ : ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
شواهد نشان از بی‌ستاره شدن کهکشان لیگ برتر دارد؛ مالک متمول باشگاه کار سختی برای حفظ شجاعی، دژاگه، حاج‌صفی، استوکس و سربازان دارد
تراکتور خودش را شُخم می‌زند!

شجاعی و سودای رفتن به لیگ هند
مسعود شجاعی که گفته می‌شود از لیگ هندوستان پیشنهاد دارد، یکشنبه شب در یک پست اینستاگرامی به صورت رسمی از هواداران تراکتورسازی و مدیران و مالک باشگاه خداحافظی کرد، تا مشخص شود برنامه‌ای برای ماندن در این تیم تبریزی ندارد..او  در صورت جدایی باید ۵٠ درصد قراردادش را به عنوان خسارت به باشگاه بدهد.شایعات نشان می‌دهد دژاگه هم تمایلی برای ماندن در این باشگاه ندارد. گفته می‌شود پرسپولیس، سپاهان و استقلال در ایران خواهان به خدمت گرفتن اشکان هستند، اما او هم هیچ اظهارنظر رسمی درباره تصمیم خود برای ‌سال آینده نداشته‌؛ نکته مهم اینجاست که قرارداد او با سرخپوشان تبریز سه ساله منعقد شده و او فقط در شرایطی می‌تواند از این تیم جدا شود که پیشنهاد خارجی داشته باشد و ۴٠٠‌هزار یورو هم به‌عنوان خسارت به باشگاه پرداخت کند.

وقتی خبری از شجاعی و دژاگه در تراکتورسازی نباشد، سومین صید بزرگ نقل و انتقالاتی زنوزی در فصل گذشته هم احتمالا تصمیمش چیزی نیست جز جدایی! احسان حاج‌صفی اخیرا عکسی با پیراهن شماره ٢۶ در اینستاگرام منتشر کرده، تا شایعات درباره بازگشت او به اصفهان بعد از جدایی مهرداد محمدی از این باشگاه بر سر زبان‌ها بیفتد. با این حال او هم به خاطر قرارداد ٣ساله بازیکن باشگاه بوده و بدون رضایت زنوزی نمی‌تواند جایی برود، اما تصمیمش مبنی بر حضور در تیمی به جز تراکتورسازی است.شوک بعدی به هواداران تراکتورسازی اعلام رسمی باشگاه ذوب‌آهن مبنی بر بازگشت احسان پهلوان، دانیال اسماعیلی‌فر و مهدی مهدی‌پور به این تیم است. این سه بازیکن که برای سپری‌کردن خدمت سربازی به تراکتور ملحق شده بودند، حالا با پایان دوران خدمت با توجه به قراردادی که با ذوب‌آهن دارند، باید به این باشگاه برگردند و آذری هم اعلام کرده تحت هیچ شرایطی با ماندن آنها در تبریز موافقت نخواهد کرد.

آنتونی استوکس بهترین گل تیم در این فصل که بی‌انضباط‌ترین بازیکن آنها هم بود، گفته می‌شود تمایلی برای ماندن ندارد و خود باشگاه هم به دنبال جایگزین مناسب برای او می‌گردد.

در چنین شرایطی به خوبی مشخص می‌شود که شاهد دگرگونی اساسی در لیست بازیکنان تراکتورسازی برای فصل آینده هستیم. مدیران باشگاه در شرایط کنونی درحال بررسی شرایط انتخاب سرمربی برای فصل آینده هستند. لیکنز گفته دوست دارد بماند، اما زنوزی او را نمی‌خواهد و در رسانه‌ها اعلام شده که جواد نکونام به توافق نهایی با مدیران باشگاه برای هدایت تراکتورسازی رسیده است.  گویا نکونام با قراردادی حدود ١,۵‌میلیارد و با کمک گرفتن از دو دستیار اسپانیایی کار خود را در تبریز در صورت توافق نهایی آغاز خواهد کرد. از علی دایی هم به‌عنوان دیگر گزینه داخلی هدایت تراکتور نام برده شده است.درباره کاپیتان‌های تیم‌ملی اما موضع رسمی باشگاه تراکتورسازی که در اقدامی هوشمندانه در هنگام جذبشان با آنها قراردادی بلندمدت امضا کرد،‌ جالب بود. عباس الیاسی، رئیس هیأت‌مدیره باشگاه بلافاصله بعد از انتشار نامه خداحافظی مسعود شجاعی در مصاحبه‌ای اعلام کرد او و دژاگه با باشگاه قرارداد دارند و فصل آینده هم باید برای تراکتورسازی به میدان بروند. با این حال باید دید آیا زنوزی و مدیران باشگاه می‌توانند این قول خود به هواداران را اجرایی کنند یا خیر!