پاتریک شاناهان استعفا کرد

خشونت خانگی در منزل سرپرست وزارت دفاع آمریکا

پاتریک شاناهان که چندی پیش از سوی ترامپ به‌ عنوان سرپرست وزارت دفاع آمریکا معرفی شده بود، روز گذشته استعفا کرد و ترجیح داد فرآیند تأیید خود را در سنای آمریکا طی نکند.
ترامپ به نقل از شاناهان گفته او می‌خواهد وقت بیشتری را با خانواده‌اش بگذراند اما به نظر می‌رسد قضیه به این سادگی نیست.  ترامپ، مارک اسپر را به ‌عنوان وزیر دفاع جدید آمریکا انتخاب کرد. ترامپ با تمجید از عملکرد اسپر گفت که مطمئن است، او کارهای بزرگی انجام خواهد داد.
روزنامه واشنگتن پست طی دو روز گذشته گزارش‌هایی درباره تاریخچه خشونت خانگی در خانواده شاناهان که مدارک دادگاهی آن تاکنون رسانه‌ای نشده بود را منتشر کرده و به نقل از او به ماجرای ضرب و جرح شدید همسر سابقش از سوی پسر نوجوانش اشاره کرده است. پاتریک شاناهان پیش از انتصاب به ‌عنوان معاون وزیر دفاع در ژوئیه ‌سال ۲۰۱۷ (دو ‌سال پیش) از مدیران شرکت هواپیماسازی بویینگ و صنعت هوانوردی آمریکا بود که پس از استعفای جیمز متیس از وزارت دفاع جایگزین او شد، اما برای نشستن بر صندلی وزارت دفاع باید منتظر تأیید مجلس سنا می‌شد.
مارک اسپر، سرپرست جدید وزارت دفاع آمریکا، از ‌سال ٢٠١٧ تاکنون به ‌عنوان عالی‌ترین مقام غیرنظامی در مجموعه وزارت دفاع آمریکا مشغول فعالیت بوده است. او در وزارت دفاع آمریکا مسئولیت‌های مربوط به نیروی انسانی، سربازان ذخیره، سامانه‌های تسلیحاتی و امور مالی ارتش آمریکا را برعهده داشته  است.