راهپیمایی‌ها در سراسر کشور برگزار شد

روز قدس پرشور مثل همیشه

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس‌ سال 1398 صبح دیروز مصادف با آخرین جمعه رمضان 1440 در تهران و بیش از ۹۵۰شهر و مسیرهای منتهی به میعادگاه‌های نمازجمعه برگزار شد و بیش از ۴هزار خبرنگار، عکاس و تصویربردار داخلی و خارجی که 250 نفر آنها از رسانه‌های خارجی بودند، این مراسم را پوشش خبری دادند.

شعار محوری روز جهانی قدس‌ سال ۹۸ «روز جهانی قدس، شکست معامله قرن، تثبیت آرمان فلسطین» اعلام شد. در مراسم راهپیمایی روز قدس تهران که همزمان با سراسر کشور آغاز شد، شعارهای مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا در میان راهپیمایی‌کنندگان طنین‌انداز شد.
راهپیمایان همچنین شعارهایی با مضامین «فلسطین تنها نیست»، «مرگ بر آل سعود»، «این همه ملت آمده، به عشق رهبر آمده» و … دادند و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها به فارسی و برخی به انگلیسی و عربی نوشته شده بود؛ «معامله بزرگ قرن _ معامله نافرجام»، «به زودی در قدس نماز جماعت می‌خوانیم» و …. حضور مردم و مسئولان روزه‌دار همانند هر ‌سال در راهپیمایی روز قدس گسترده بود. در پایان راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس، قطعنامه پایانی این راهپیمایی قرائت شد. سخنران مراسم راهپیمایی امسال نیز علی لاریجانی، رئیس مجلس بود.