شب‌های داغ موسیقی در نخستین ماه تابستان

رکورد ۵٠ اجرا روی استیج‌های گران تیرماه

➊ محمدرضا گلزار، بهنام بانی، فرزاد فرزین، سالار عقیلی، احسان خواجه‌امیری، بهزاد جهانبخش، علیرضا قربانی، رستاک حلاج، گروه چارتار، فریدون آسرایی، حجت اشرف‌زاده، محسن ابراهیم‌زاده، علیرضا طلیسچی، امید حاجیلی، نیما رئیسی، هوروش‌بند  و سیمین غانم. در میان خوانندگان تیرماه شاهد اجرای خوانندگانی هستیم که بیشتر به‌دلیل حضور در سینما- یا تلویزیون- شناخته شده‌اند.

➋ محمدرضا گلزار و نیما رئیسی دو خواننده‌ای هستند که قرار است صحنه‌های تیرماه را به آتش بکشند. بلیت‌های سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی برای کنسرت ششم تیر محمدرضا گلزار در ساعات 19:45 و 22:30 همچنان در سایت‌های فروش عرضه می‌شود و به عبارت بهتر هنوز سولداوت نشده- که با توجه به محبوبیت و اشتهار گلزار عجیب به‌نظر می‌رسد. نیما رئیسی که ۱۰ تیر ساعت 21:30 در تالار وحدت روی استیج خواهد رفت و بلیت‌های ۵٠ تا ١٣٠ هزار تومانی‌اش همچنان قابل خریداری است.

➌ طرفداران بهنام بانی هم در روزهای آتی می‌توانند یک‌بار دیگر شاهد پرش‌های معروف خواننده محبوب‌شان روی صحنه باشند. این خواننده قرار است در روزهای دوم و سوم تیر ساعت 19:30 و 22:15 در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی روی صحنه برود. کنسرت روز دوم تیر سولداوت شده، اما بلیت‌های ٧٠ تا ١٨۵ هزار تومانی کنسرت سوم تیر بانی هنوز قابل خریداری است.

 

پولاد امین| محمدرضا گلزار، بهنام بانی، فرزاد فرزین، سالار عقیلی، احسان خواجه‌امیری، بهزاد جهانبخش، علیرضا قربانی، رستاک حلاج، گروه چارتار، فریدون آسرایی، حجت اشرف‌زاده، محسن ابراهیم‌زاده، علیرضا طلیسچی، امید حاجیلی، نیما رئیسی، هوروش‌بند  و سیمین غانم. اینها فهرست نام‌های شناخته‌شده‌ای هستند که در یک ماه آینده روی استیج خواهند رفت تا در این روزها و شب‌های داغ تابستان بازار موسیقی نیز داغ باشد و دوستداران موسیقی (البته آنهایی که دست‌شان به جیب‌شان می‌رود و می‌توانند صد تا دویست‌وپنجاه‌هزار تومان بدهند و بنشینند پای اجراهای صحنه‌ای خوانندگان وطنی) دست پُری برای انتخاب داشته باشند. اجراهایی که از امروز با کنسرت نوستالژی زنده‌یاد ناصر چشم‌آذر در برج میلاد آغاز می‌شود. دست پُر مخاطبان موسیقی البته تنها در نام‌های پرتعداد خوانندگان جلوه ندارد، بلکه بازار کنسرت‌های تیرماه از نظر تنوع سبکی نیز بازار قابل ‌ذکری است و یک علاقه‌مند موسیقی (می‌خواهد پاپ‌دوست باشد، یا سنتی‌پسند، حتی دوستداران موسیقی کلاسیک و…) قطعا می‌تواند کنسرتی را پیدا کند که در سطح سلیقه و پسندش باشد. این یعنی یک بازار پویا؛ با این‌که نگرانی‌های عده‌ای از کارشناسان موسیقی هم درباره گزارش اخیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد مبنی بر این‌که «در ماه‌های اخیر اجراهای مجوزگرفته پاپ در قیاس با سایر سبک‌ها بیشتر شده» قابل درک به‌نظر می‌رسد.
به‌ هر روی، در تیرماه از بین حدود ۵٠ اجرای مجوزگرفته (تاکنون) بیش از ۴٠ اجرای پاپ خواهیم داشت؛ که این رقم نسبت به پنج اجرای موسیقی نواحی و دو اجرای موسیقی سنتی و کلاسیک نشان از هژمونی این سبک موسیقی دارد. به‌خصوص که نگاهی به تک‌تک اجراها این واقعیت را نشان می‌دهد که با وجود افزایش قیمت‌ بلیت‌ کنسرت‌های موسیقی، پاپ‌ها تنها کنسرت‌هایی هستند که بلیت‌های اجراهای تیرماه‌شان سولداوت شده و با سالن پر به استقبال اجرا می‌روند. این خود یعنی این وضع در ماه‌های آتی هم بازتولید خواهد شد و بی‌تردید، استقبال از کنسرت‌های پاپ، اجراهای بیشتر و بیشتر پاپ و نفس‌بریدن گام به‌ گام دیگر انواع موسیقی را در پی خواهد داشت- که تابع بازاری است که در آن موسیقی عامه‌پسند همه‌چیز را در اختیار گرفته است.
استیج زیر پای بازیگران
در میان خوانندگان تیرماه شاهد اجرای خوانندگانی هستیم که بیشتر به‌دلیل حضور در سینما- یا تلویزیون- شناخته شده‌اند. محمدرضا گلزار و نیما رئیسی دو خواننده‌ای هستند که قرار است صحنه‌های تیرماه را به آتش بکشند. دو بازیگر- خواننده‌ای که مروری گذرا بر ترانه‌هایی که تاکنون اجرا کرده‌اند، این پرسش را ایجاد می‌کند که آیا این دو آن‌قدری ترانه دارند که بتوان یک کنسرت دو ساعته را با آنها پر کرد؟
تماشاگران هم انگار به این چیزها فکر کرده‌اند که می‌بینیم  بلیت‌های سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی برای کنسرت ششم تیر محمدرضا گلزار در ساعات ۱۹:۴۵ و ۲۲:٣٠ همچنان در سایت‌های فروش عرضه می‌شود و به عبارت بهتر هنوز سولداوت نشده- که با توجه به محبوبیت و اشتهار گلزار عجیب به‌نظر می‌رسد. پس دوستداران این چهره محبوب (اگر بعد از ماجراهای برنامه برنده باش هنوز محبوبیتی برایش مانده باشد البته!) هنوز می‌توانند بلیت‌های ٧٠ تا ١٩٠ هزار تومانی کنسرت گلزار را خریداری کنند. مثل نیما رئیسی که ۱۰ تیر ساعت ۲۱:٣٠ در تالار وحدت روی استیج خواهد رفت و بلیت‌های ۵٠ تا ١٣٠ هزار تومانی‌اش همچنان قابل خریداری است.
پرش روی استیج
طرفداران بهنام بانی هم در روزهای آتی می‌توانند یک‌بار دیگر شاهد پرش‌های معروف خواننده محبوب‌شان روی صحنه باشند. این خواننده قرار است در روزهای دوم و سوم تیر ساعت ۱۹:٣٠ و ۲۲:١۵ در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی روی صحنه برود. کنسرت روز دوم تیر سولداوت شده، اما بلیت‌های ٧٠ تا ١٨۵ هزار تومانی کنسرت سوم تیر بانی هنوز قابل خریداری است. بهنام بانی همچنین ۵ تیر در محمودآباد، ۹ تیر در قزوین، ۱۴ تیر در لاهیجان، ۱۶ تیر در بندرعباس و ٢۶ تیر نیز در مراغه روی صحنه می‌رود. بلیت‌های ٩٠ تا ١٣٠ هزار تومانی این کنسرت‌ها هنوز در سایت‌های بلیت‌فروشی عرضه می‌شود.
تور دونه‌دونه!
محسن ابراهیم‌زاده هم ازجمله خوانندگانی ا‌ست که در ماه‌های اخیر هواداران پرشماری یافته و به این دلیل بلیت‌های کنسرت‌های دوم و یازدهم  تیر او در برج میلاد که از ۴۵ تا ١۶٠‌هزار تومان قیمت داشت، به‌طور کامل به‌فروش رفته است. ابراهیم‌زاده همچنین سوم تیر در ایلام و چهارم تیر در کرمانشاه کنسرت دارد. خرم‌آبادی‌ها هم ٢٩ تیر میزبان محسن ابراهیم‌زاده خواهند بود.
استیج بارانی
بعد از چندین و چند آلبوم، هنوز هم پرطرفدارترین آهنگ بابک جهانبخش من و بارون است که در تمام کنسرت‌ها بارها درخواست می‌شود و هر بار هم هواداران جهانبخش با اشتیاق تمام آن را با خواننده همخوانی می‌کنند. این اتفاق دو بار در روز پنجم تیر در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی در ساعات ۱۹:٣٠ و ۲۲:  ۱۵ تکرار خواهد شد. اجراهایی که بلیت‌های ٧٠ تا ١٨۵ هزار تومانی‌اش هنوز هم قابل خریداری است.
باران تویی
یکی دو ‌سال پیش همه‌جا حرف از چارتار بود. با آهنگی چون باران تویی که نمی‌شد جایی را یافت که صدای این قطعه در آن نپیچیده باشد. حالا دو ‌سال بعد از آن روزها، گروه چارتار یک‌بار دیگر با سولداوت شدن کنسرت روز دهم تیرش در برج میلاد شیرینی آن روزهای شهرت و محبوبیت را مزه‌مزه می‌کند. کنسرت‌های روزهای ۱۳ و ۱۴ تیر در شیراز و ۲۱ تیر دوباره در برج میلاد دیگر فرصت دیدار هواداران چارتار با هنرمندان محبوب‌شان است. بلیت‌های چارتار ۵۵ تا ١٨۵ هزار تومان قیمت دارد.
استیج زنانه
زنان هنرمند هم بهره‌ای از خوان کنسرت‌های تیرماه دارند. مثل گروه بهارآفرین و مانتره که روزهای دوم و سوم و البته ۳۱ تیر در فرهنگسرای نیاوران کنسرتی ویژه بانوان خواهند داشت. گروه جام و دختران دریا نیز در همین سالن روز پنجم تیر روی استیج خواهند رفت. مثل گروه رخساره که اینان نیز ۱۶ و ۱۷ تیر میزبان بانوان علاقه‌مند خواهند شد. خواننده و موزیسین قدیمی، سیمین غانم نیز ساعت ۱۴ روزهای ششم، ۱۴ و ۲۱ تیر در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.
استیج‌های داغ
امروز امید حاجیلی در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی میزبان علاقه‌مندانش خواهد بود- که البته کنسرت سولداوت و بلیتش تمام شده است. حاجیلی ششم تیر در هشتگرد و ۹ تیر هم دوباره در سالن میلاد روی صحنه می‌رود. در برج میلاد علیرضا طلیسچی روز ۱۲ تیر روی استیج خواهد رفت و البته طرفداران فریدون آسرایی نیز روز ١٢ تیرماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی به دیدار خواننده محبوب‌شان خواهند رفت. همان سالنی که هوروش بند هم روز ۱۶ تیر در آن اجرا دارد. هوروش بندی‌ها پنجم تیر در مراغه، ۱۷ تیر در گیلان، ۲۴ تیر در سردشت و ۲۵ تیر هم در بوکان کنسرت دارند. فرزاد فرزین در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی در ۱۷ تیر ساعت ۲۰ و ۲۲:٣٠ میزبان علاقه‌مندانش خواهد بود.  رستاک حلاج هم فردای آن روز البته در برج میلاد روی استیج خواهد رفت.