میلیاردر آمریکایی ۹۰‌درصد ثروت خود را صرف امور خیریه و ترامپ می‌کند

زمان آن است که پول‌هایم را در جای درستی صرف کنم

برنی مارکوس، میلیاردر آمریکایی و از بنیانگذاران شرکت هوم دپو در این کشور اعلام کرده است که قصد دارد بیش از ۹۰‌درصد از ثروت خود را ببخشد.
به گزارش یورونیوز، او اعلام کرده است که بخش قابل توجهی از این ثروت را صرف امور بشردوستانه می‌کند و بخشی را نیز به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ اختصاص می‌دهد، با این امید که آقای ترامپ بار دیگر رئیس‌جمهوری آمریکا شود.
آقای مارکوس در جریان گفت‌وگو با نشریه آتلانتا ژورنال اعلام کرد: «من هرچه که نیاز داشته باشم، در اختیار دارم. من خیلی خوب زندگی می‌کنم، فرزندانم مراقب من هستند و همه چیز خوب پیش می‌رود. اکنون زمان آن است که پول‌هایم را در جای درستی صرف کنم.»
ثروت او بنابر اعلام نشریه فوربز ۵.۸‌میلیارد دلار ارزیابی شده است.
این میلیاردر ۹۰ساله اعلام کرده است که اهدای پول به سازمان‌های خیریه را آغاز کرده و قصد دارد حدود ۲‌میلیارد دلار از ثروت خود را به حدود ۳۰۰ سازمان از این دست اهدا کند.
او همچنین یکی از حامیان مهم سیاستمداران آمریکاست و پیش از این نیز از مهمترین حامیان مالی دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی ‌سال۲۰۱۶ میلادی بود. او معتقد است که آقای ترامپ شایسته حمایت است؛ زیرا باعث رشد اشتغال در آمریکا شده، در موضوعات تجاری مقابل چین ایستاده و با «تجاوزات» کره‌شمالی مقابله کرده است.