شهر سوت و کوری که حالا توریستی شده

ساخت مترسک ملانیا ترامپ در اسلوونی

بعد از ساخت کیک ملانیا، عسل ملانیا و حتی دمپایی ملانیا، حالا شهر زادگاه ملانیا ترامپ در اسلوونی مترسک او را نیز ساخته است. این مترسک چوبی به اندازه واقعی خود ملانیا ترامپ طراحی و ساخته شده و درمزارع حومه شهر سونیکا نصب شده است. لباسی که در این مترسک ملانیا بر تن دارد همان لباسی است که او در روز ادای سوگند ریاست جمهوری توسط ترامپ به تن داشت. این مترسک البته به شکلی اولیه و با استفاده از یک اره‌برقی ساخته شده است.
ساخت این مترسک انتقاداتی را نیز به دنبال داشت. از زمانی که دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری رسید، شهر سوت‌وکور سونیکا به محلی برای بازدید توریست‌ها و خبرنگارانی که قصد داشتند درباره بانوی اول آمریکا بیشتر بدانند، تبدیل شده است.
مقامات شهری نیز از فرصت استفاده کرده و سعی کردند با برند‌سازی نام ملانیا ترامپ درآمدهای بیشتری کسب کنند. ملانیا ترامپ متولد اسلوونی است، در سال ۲۰۰۱ مقیم دایم آمریکا و در سال ۲۰۰۶ شهروند این کشور شد. ترامپ و ملانیا همدیگر را برای نخستین‌بار در هفته مد نیویورک در سپتامبر ۱۹۹۸ ملاقات کردند. در آن زمان ترامپ اگر چه همسر مارلا میپلز بود ولی از یکدیگر جدا زندگی می‌کردند. ملانیا پس از مدت کوتاهی رابطه را قطع کرد اما این دو مجددا رابطه را آغاز کردند. رابطه ملانیا و ترامپ در سال ۱۹۹۹ مورد توجه قرار گرفت و با پخش برنامه تلویزیونی کارآموز پوشش عمومی بیشتری پیدا کرد.