مقدمه‌چینی عجیب ترامپ برای سفر به انگلیس

عروس خاندان سلطنتی

به گزارش شهروندآنلاین؛ رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با روزنامه «سان»، «مگان مارکل»، همسر شاهزاده هری (پسر ولیعهد انگلیس) و عروس ملکه الیزابت را «حال به هم زن» خواند.
دونالد ترامپ در آستانه سفر خود به انگلیس در مصاحبه با این روزنامه انگلیسی اعلام کرد: «نمی‌دانستم که مارکل در دوره رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۱۶ آمریکا من را «تفرقه‌انداز» و «زن‌ستیز» خوانده است. من این را نمی‌دانستم. چه بگویم؟ نمی‌دانستم او آن‌قدر حال به هم زن است. رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین در بخش دیگری از سخنانش هم اعلام کرد امیدوار است این بازیگر اهل آمریکا بتواند به‌عنوان عضوی از خانواده سلطنتی موفق باشد.
ترامپ قرار است هفته آینده به انگلیس سفر کند. وی در این سفر با تعدادی از اعضای خانواده سلطنتی ازجمله ملکه الیزابت، شاهزاده چارلز، پسر ارشد ملکه و همسرش کامیلا پارکر بولز ملاقات خواهد کرد. همچنین شاهزاده هری، نوه ملکه انگلیس هم قرار است به همراه شاهزاده ویلیام و همسرش کیت میدلتون در یک ضیافت ناهار با دونالد ترامپ شرکت کنند. اما به نظر می‌رسد مگان مارکل که به تازگی هم پسر خود را به دنیا آورده، همچنان در مرخصی زایمان به سر می‌برد و به همین دلیل در این ضیافت حضور نخواهد یافت.
شایان ذکر است مارکل پیشتر در دوره رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۱۶ آمریکا از دونالد ترامپ انتقاد کرده و او را شخصی زن‌ستیز خوانده بود. مگان مارکل همچنین گفته بود در صورتی که ترامپ در انتخابات آمریکا پیروز شود، او به کانادا نقل مکان خواهد کرد.
صدهزار نفر از فعالان در انگلیس درحال آماده شدن برای برگزاری اعتراضات گسترده هم‌زمان با سفر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به این کشور هستند. بیش از ۲۰‌هزار مامور پلیس قرار است در جریان سفر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به انگلیس وظیفه حفظ امنیت و نظم را برعهده داشته باشند. این اقدام انتظار می‌رود هزینه‌ای حدود ۱۸‌میلیون پوند به همراه داشته باشد.