قلعه‌نویی و سپاهان به دنبال انتقام لیگ برتر هستند

کیف شبانه با فوتبال

هر دو تیم در بهترین شرایط فنی خود به مصاف هم خواهند رفت و در این بین پرسپولیس یک بازی خوب و پیروزی روحیه‌دهنده با السد را هم پشت سر گذاشته است. امیر قلعه‌نویی خیلی دوست دارد انتقال لیگ برتر را از برانکو بگیرد و در اولین فصل فعالیتش در سپاهان بعد از بازگشت به این تیم، یک قهرمانی به هواداران اصفهانی هدیه بدهد و پس از سال‌ها ناکامی در کسب عنوان قهرمانی به یک جام برسد.مهمترین اتفاقی که بازی حساس پرسپولیس و سپاهان را در روزهای گذشته تحت ‌تأثیر قرار داده بود، موضوع تقسیم سکوهای ورزشگاه نقش جهان بود. 

 • برانکو از زمانی که سرمربی پرسپولیس شده بدشانسی‌های زیادی در جام حذفی آورده است. با این حال آنها امسال این عادت بد را ترک کرده‌اند و می‌خواهند بعد از قهرمانی در لیگ برتر  عنوان قهرمانی جام حذفی را هم به دست بیاورند و دوگانه داخلی را کسب کنند.اولین و آخرین دبل پرسپولیس در‌ سال ۷۸ اتفاق افتاد که سرخ‌ها بعد از قهرمانی در جام آزادگان در خرداد ‌سال ۷۸ استقلال را در فینال جام حذفی شکست دادند و قهرمان شدند.
 • سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات لیگ برتر چند روز قبل اعلام کرده بود در صورتی که عنوان قهرمانی جام حذفی به پرسپولیس برسد، احتمال دارد که مسابقه سوپرجام را دیگر برگزار نکنند و جام قهرمانی سوپرجام هم با توجه به قهرمانی پرسپولیس در لیگ و حذفی به این تیم برسد. منتهی اگر سپاهان برنده این مسابقه شود و در فینال هم داماش را شکست بدهد، این دو تیم یک هفته مانده به شروع لیگ برتر در اواخر مرداد ماه، در یک بازی حساس دیگر باید سوپرجام فوتبال ایران را برگزار و باز هم بر سر به دست‌آوردن یک جام دیگر با هم رقابت کنند.
 • به گزارش شهروند آنلاین: از مدت‌ها قبل تماشاگران فوتبال نام «دربی ایران» را برای بازی‌های حساسی که سپاهان و پرسپولیس مقابل هم برگزار می‌کنند، انتخاب کرده‌اند؛ مسابقه‌ای که همیشه با جنجال‌های بسیار زیادی در داخل و بیرون زمین روبه‌رو بوده است. حالا حسابش را بکنید که ساعت ٢١ امشب دو تیم در بازی سرنوشت‌ساز و حساسی که قضاوت آن بر عهده محمدحسین زاهدی‌فر است، مقابل هم قرار می‌گیرند. جدال قهرمان و نایب‌قهرمان لیگ برتر بر سر تصاحب دیگر جام معتبر فوتبال ایران از چند روز قبل همه نگاه‌ها را معطوف به خود کرده و باید دید امشب کدام تیم به فینال مسابقات راه پیدا خواهد کرد.

  امیر به دنبال انتقام
  هر دو تیم در بهترین شرایط فنی خود به مصاف هم خواهند رفت و در این بین پرسپولیس یک بازی خوب و پیروزی روحیه‌دهنده با السد را هم پشت سر گذاشته است. امیر قلعه‌نویی خیلی دوست دارد انتقال لیگ برتر را از برانکو بگیرد و در اولین فصل فعالیتش در سپاهان بعد از بازگشت به این تیم، یک قهرمانی به هواداران اصفهانی هدیه بدهد و پس از سال‌ها ناکامی در کسب عنوان قهرمانی به یک جام برسد.

  بلیت‌فروشی در ۴ ورزشگاه
  بلیت‌فروشی بازی حساس سپاهان و پرسپولیس از ساعت ٩ صبح امروز در چهار ورزشگاه در شهر اصفهان انجام خواهد شد و در ورزشگاه نقش جهان هیچ بلیتی به تماشاگران فروخته نمی‌شود. تماشاگران علاقه‌مند می‌توانند در ورزشگاه‌های تختی، پیروزی، انقلاب و جروکان بلیت خریداری کنند. این تصمیم هم برای برقراری نظم بیشتر در ورزشگاه اتخاذ شده است.

  تصمیم نهایی این شد؛ تقسیم سکوها به صورت ٧٠ به ٣٠
  مهمترین اتفاقی که بازی حساس پرسپولیس و سپاهان را در روزهای گذشته تحت ‌تأثیر قرار داده بود، موضوع تقسیم سکوهای ورزشگاه نقش جهان بود. سازمان لیگ ابتدا اعلام کرد طبق قانون ظرفیت ورزشگاه به صورت ۵٠-۵٠ بین هواداران دو تیم تقسیم شده و عواید بلیت‌فروشی به سپاهان می‌رسد. مدیران این باشگاه اصفهانی هم بلافاصله به این موضوع واکنش نشان دادند و ضمن تهدید به کناره‌گیری از جام حذفی تأکید کردند چنین قانونی وجود نداشته است. البته بالاخره پس از چند روز تأخیر تصویر آیین‌نامه مسابقات منتشر و مشخص شد که قانون می‌گوید سکوها به خاطر بازی تک حذفی باید به صورت ۵٠-۵٠ بین تماشاگران دو تیم تقسیم شود. منتهی درنهایت طبق دستور و تصمیم شورای تأمین استان اصفهان و یگان ویژه، مسئولان به این نتیجه رسیده‌اند سکوها را به صورت ٧٠ به ٣٠ بین تماشاگران سپاهان و پرسپولیس تقسیم کنند.

  تمهیدات ویژه برای برقراری نظم و کنترل حاشیه‌ها
  مسئولان اصفهانی از روزهای قبل برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای برقراری امنیت کامل در دستور کار خود قرار داده بودند تا این مسابقه حساس که قطعا با حاشیه‌های زیادی همراه است، با کمترین جنجال ممکن برگزار شود و به پایان برسد. در اقدامی قابل توجه ورزشگاه نقش جهان به دوربین‌های مداربسته مجهز شده است. به این ترتیب تمام تماشاگرانی که اقدام به تخریب صندلی و ورزشگاه کنند یا از مواد محترقه استفاده کنند، توسط این دوربین‌ها شناسایی خواهند شد و برخورد قانونی با آنها صورت خواهد گرفت. همچنین به منظور کنترل ترافیک و تسهیل در عبور و مرور تماشاگران به ورزشگاه نقش جهان ورود هرگونه تاکسی، تاکسی‌های اینترنتی و آژانس به محدوده ورزشگاه ممنوع شده است.

  پرسپولیس برای دومین‌بار در تاریخ دبل می‌کند؟!
  برانکو از زمانی که سرمربی پرسپولیس شده بدشانسی‌های زیادی در جام حذفی آورده است. با این حال آنها امسال این عادت بد را ترک کرده‌اند و می‌خواهند بعد از قهرمانی در لیگ برتر  عنوان قهرمانی جام حذفی را هم به دست بیاورند و دوگانه داخلی را کسب کنند. اولین و آخرین دبل پرسپولیس در‌ سال ۷۸ اتفاق افتاد که سرخ‌ها بعد از قهرمانی در جام آزادگان در خرداد ‌سال ۷۸ استقلال را در فینال جام حذفی شکست دادند و قهرمان شدند. این اتفاق حالا ۲۰‌سال بعد نیز می‌تواند تکرار شود.

  جنگ بعدی بر سر سوپرجام؟!
  سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات لیگ برتر چند روز قبل اعلام کرده بود در صورتی که عنوان قهرمانی جام حذفی به پرسپولیس برسد، احتمال دارد که مسابقه سوپرجام را دیگر برگزار نکنند و جام قهرمانی سوپرجام هم با توجه به قهرمانی پرسپولیس در لیگ و حذفی به این تیم برسد. منتهی اگر سپاهان برنده این مسابقه شود و در فینال هم داماش را شکست بدهد، این دو تیم یک هفته مانده به شروع لیگ برتر در اواخر مرداد ماه، در یک بازی حساس دیگر باید سوپرجام فوتبال ایران را برگزار و باز هم بر سر به دست‌آوردن یک جام دیگر با هم رقابت کنند.