خبر توافق استقلال با مربی اسپانیایی جنجال به پا کرد

«نه» قاطع هواداران به مربی متوسط

خوزه پپه مورسیا گونزالس این نام مربی اسپانیایی است که خبرگزاری‌های بین‌المللی و رسانه‌های قطری ازجمله شبکه و سایت معروف الکاس اعلام کردند؛ مدیران باشگاه استقلال برای عقد قرارداد با او به توافق نهایی رسیده‌اند. مورسیا  دو ‌سال گذشته سرمربی الشحانیه قطر بوده و این تیم را در دسته دو قطر قهرمان کرد و به لیگ ستارگان این کشور آورد. او در فصل ۱۹-۲۰۱۸ نیز توانست با همین تیم تازه صعودکرده که رامین رضائیان را نیز در اختیار داشت، بین ۱۲ تیم رده هفتم را به خود اختصاص بدهد. درباره این مربی بد نیست بدانید که یک بار رفتن به کما به مدت ٢١ روز به خاطر حمله قلبی را تجربه کرده و سپس به زندگی طبیعی بازگشته است. مورسیا گونزالس در دوران مربیگری خود کارنامه پرباری نداشته است و مربیگری در تیم‌های درجه دو و سه اسپانیایی بیش از همه در کارنامه‌اش به چشم می‌خورد.
به همین دلیل واکنش هواداران استقلال در فضای مجازی به این خبر به شکلی عجیب منفی بود. آنها اعتقاد دارند برای پایان‌دادن به ناکامی سال‌های گذشته و موفقیت در ایران و آسیا نیاز به یک مربی بزرگ بین‌المللی دارند و وقتی شفر را برکنار کرده‌اند، حتما نفر جایگزین از همه نظر باید از این مربی آلمانی بهتر باشد.
علی خطیر، معاون باشگاه هم اخیرا اعلام کرده بود که مربی بعدی استقلال قطعا خارجی خواهد بود و بودجه ٣٠٠ تا ۴٠٠‌هزار دلاری برای جانشین شفر در نظر گرفته‌اند. این مسأله به خوبی نشان می‌دهد که مربی بعدی خارجی استقلال یک مربی خارجی در قواره‌های همین مورسیا گونزالس خواهد بود و فرهاد مجیدی هم نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در تیم‌ سال آینده ایفا خواهد کرد.
اتفاق جالب توجه دیگر علاوه بر انتشار خبر در رسانه‌های بین‌المللی نوع واکنش میرشاد ماجدی، عضو هیأت‌مدیره باشگاه و چند عضو کمیته فنی، به مذاکره با مورسیا بود که این خبر را تکذیب نکردند. به همین ترتیب برای خیلی از هواداران این ذهنیت به وجود آمد که مارسیا گویا قرار است سرمربی آبی‌پوشان شود.
با این حال واکنش‌ هواداران به قدری به انتشار این خبر تند بود که علی خطیر در واکنش به خبرهای منتشرشده درباره توافق با مورسیا همه چیز را تکذیب کرد و گفت: «اگر قرار باشد مذاکره‌ای جهت جذب مربی و یا بازیکن صورت گیرد ما هم باید از آن مطلع باشیم. بنده به‌ عنوان معاون ورزشی باشگاه در جریان چنین مذاکره‌ای نیستم.»