رئیس هیات‌مدیره کارخانجات آردسازی فارس از کمک یک‌میلیارد ریالی به سیل‌زدگان خبرداد

هنوز پای کاریم

➊ محمدعلی عبودی، رئیس هیأت‌مدیره انجمن صنفی کارخانجات آردسازی استان فارس: «همه کارخانه‌های آردسازی فارس دست به دست هم دادند تا رقم قابل توجهی جمع شود و آن را به سیل‌زدگان کشور اختصاص دهیم. ما خواستیم با این کار ثابت کنیم که هوای هموطنان خودمان را داریم و نمی‌گذاریم تنها بمانند.»

➋ تیم‌های کاروان سلامت از سه استان مازندران، البرز و خراسان رضوی به منظور کمک به سلامت و بهداشت سیل‌زدگان گلستان، در روستاهای این استان خدمت‌رسانی کرده‌اند.

➌ بزرگترین محموله اهدایی اقلام زیستی که شامل بیش از یک هزارو ۱۰۰قلم یخچال، آبسردکن، فرش، پنکه، گازکابینت‌‎دار، سرویس قابلمه، تلویزیون به ارزش ۲۰میلیارد ریال است که با همکاری جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی به مناطق سیل‌زده استان گلستان ارسال شد.

محمدعلی عبودی: این پول را در اختیار هلال‌احمر قرار دادیم تا بنا به ضرورت به سیل‌زدگان اختصاص دهد

ممکن است فکر کنید دیگر کسی به فکر سیل‌زدگان نیست و تب کمک‌رسانی به آنها و حضور در مناطق سیل‌زده خوابیده است! اما این‌طور نیست؛ هنوز آدم‌ها و موسساتی هستند که دغدغه‌شان یاری هموطنان سیل‌زده است و برای آرامش آنها قدم برمی‌دارند. این افراد و گروه‌ها می‌خواهند به سیل‌زدگان مناطق مختلف کشور نشان‌دهند که هیچ وقت فراموش نمی‌شوند و هوای هموطنانِ خود را دارند. در آخرین نمونه، انجمن صنفی کارخانجات آردسازی استان فارس برای کمک به هموطنان سیل‌زده یک‌ میلیارد ریال در اختیار هلال‌احمر استان فارس قرار داد.

هوای هموطنان‌مان را داریم
محمدعلی عبودی، رئیس هیأت‌مدیره انجمن صنفی کارخانجات آردسازی استان فارس است. او در این مورد به «شهروند» می‌گوید: «همه کارخانه‌های آردسازی فارس دست به دست هم دادند تا رقم قابل توجهی جمع شود و آن را به سیل‌زدگان کشور اختصاص دهیم. ما خواستیم با این کار ثابت کنیم که هوای هموطنان خودمان را داریم و نمی‌گذاریم تنها بمانند.» عبودی ادامه می‌دهد: «وقتی انجام این کار خیر را پیشنهاد دادم، همه از آن استقبال کردند و نتیجه‌اش یک‌میلیارد ریال پول شد.»

هلال‌احمر نیازهای سیل‌زدگان را بهتر می‌شناسد
رئیس هیأت‌مدیره انجمن صنفی کارخانجات آردسازی استان فارس درباره این‌که چرا پول جمع‌شده را در اختیار هلال‌احمر قرار داده‌اند، می‌گوید: «ما خواستیم که این پول دردی از مردم سیل‌زده را دوا کند. برای همین آن را به صورت نقدی در اختیار هلال‌احمر قرار دادیم تا متناسب با نیازهای مردم هزینه کند. هلال‌احمری‌ها نیازهای مناطق‌سیل زده را بهتر می‌شناسند.»

حضور کاروان‌های سلامت در مناطق سیل‌زده
کنار همه کمک‌های نقدی و غیرنقدی‌ای که به سیل‌زدگان می‌شود؛ کاروان‌های سلامت هم حضور پررنگ و موثری دارند. تیم‌های کاروان سلامت از سه استان مازندران، البرز و خراسان رضوی به منظور کمک به سلامت و بهداشت سیل‌زدگان گلستان، در روستاهای این استان خدمت‌رسانی کرده‌اند. کاروان سلامت تخصصی دندانپزشکی استان مازندران در روستاهای «آلتین تخماق»، «قلعه جیق بزرگ» و «سقر تپه» از توابع شهرستان گمیشان و در روستای «ملک علی تپه» از توابع شهرستان گنبد کاووس، یک تیم ۲۰ نفره شامل فوق تخصص قلب، پزشک عمومی و پیراپزشک از استان البرز از ۲۱ تا ۲۳ خردادماه مشغول به خدمات رسانی بودند. کاروان سلامت استان خراسان رضوی نیز شامل پزشکان متخصص، داخلی، عفونی، دندانپزشک، پزشک عمومی و روانشناس در روستاهای «قانقرمه»، «سقر یلقی» و «سلاق یلقی» از توابع شهرستان آق قلا، در تاریخ‌های ۲۳ و ۲۴ خرداد خدمات بهداشتی و درمانی به سیل زدگان ارایه کردند. معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر مازندران از خدمت‌رسانی کاروان سلامت تخصصی دندانپزشکی این جمعیت به ۸۵۰نفر در گمیشان استان گلستان خبر داد. دکتر معین مهدی لموکی گفت که کاروان سلامت تخصصی دندانپزشکی هلال‌احمر مازندران در استقرار سه روزه خود در منطقه گمیشان استان گلستان متشکل از ۱۴ نفر دندانپزشک داوطلب و شماری از داوطلبان و پرسنل هلال‌احمر استان موفق شد که خدمات متنوع دندانپزشکی اعم از کشیدن دندان،ترمیم و پرکردن دندان، جرم‌گیری، فلورایت‌تراپی و همچنین آموزش بهداشت دهان و دندان را به ساکنان منطقه آلتین تخماق و قلعه جیق که از متأثران سیلاب اخیر بودند، ارایه کنند. اهدای ۹۱۰ بسته بهداشتی مرتبط با بهداشت دهان و دندان از دیگر خدمات ارایه‌شده بوده است.

همه‌مان موظفیم
عبودی در ادامه می‌گوید: «زمانی که اتفاقی در این مملکت می‌افتد، همه‌مان مسئولیت داریم که یک جای کار را بگیریم و یاری‌رسان باشیم. امیدوارم که دیگر چنین بحران‌هایی در کشور پیش نیاید؛ اما ما باید بدانیم که در صورت بروز این اتفاق‌ها باید پای کار باشیم و هموطنان خود را فراموش نکنیم.»

ارسال محموله کمک‌های مردمی هرمزگان و خراسان رضوی به گلستان
آقای عبودی و همکاران‌شان در مسیر کمک‌رسانی به سیل‌زدگان تنها نیستند. در راستای رسالت اجتماعی و خدمت به هموطنان در مناطق سیل‌زده شرکت پالایشگاه نفت بندرعباس اقدام به تهیه ۳۴۵ دستگاه یخچال فریزر کرده است. این اقلام با همکاری هلال‌احمر خراسان رضوی برای ارسال به مناطق سیل‌زده گلستان بارگیری و ارسال شده است. ارزش ریالی ۳۴۵دستگاه یخچال فریزر بالغ بر ۸۰۰میلیون تومان برآورد شده است. پالایشگاه نفت بندرعباس از ابتدای طرح کمک به سیل‌زدگان کشور بیش از یک‌میلیارد تومان اهدا کرده است.
بزرگترین محموله اهدایی اقلام زیستی که شامل بیش از یک هزارو ۱۰۰قلم یخچال، آبسردکن، فرش، پنکه، گازکابینت‌‎دار، سرویس قابلمه، تلویزیون به ارزش ۲۰میلیارد ریال است که با همکاری جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی به مناطق سیل‌زده استان گلستان ارسال شد. همچنین در راستای کمک به مردم سیل‌زده و احیای روند بازگشت به جریان زندگی آنها در قالب کمک‌های مردمی و خیّران داوطلب خراسان رضوی، محموله زیستی لوازم خانگی تحویل جمعیت هلال‌احمر گلستان شد. این اقلام زیستی شامل ۳۹۵ دستگاه یخچال فریزر، ۱۰۹ تخته فرش، ۵۰ دستگاه اجاق گاز، ۵۰ دستگاه تلویزیون، ۵۱ دستگاه پنکه، ۴۱۰ دست سرویس قابلمه و ۲۰۳۰ متر مربع موکت است. ارزش ریالی این اقلام ۲۶‌میلیارد و ۵۳‌میلیون ریال عنوان شده است. این اقلام زیستی بعد از انتقال به استان، بین مردم مناطق سیل‌زده توزیع خواهد شد.