٣٠ شب، ٣٠ نانوا، ٣٠ نان

نانوایان قم برای کمک به نیازمندان در ماه رمضان دست به کار شدند

«صنف نانوایان قم در طرح همای رحمت شرکت فعالی دارند. در این طرح خیر که به همت اتحادیه نانوایان شکل گرفته، ۳۰ نانوایی در هر روز ۳۰ عدد نان را به مددجویان اهدا می‌کنند.»
این را معاون امور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان قم گفته است. او ادامه داد: «در این طرح سنت حسنه افطاری‌دادن به روزه‌داران تا پایان ماه مبارک رمضان در قالب طرح همای رحمت اجرایی می‌شود.» در نشستی که با حضور نمایندگان اتاق اصناف و معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان قم برگزار شد، امیرحسین علیمردانی با تقدیر از همراهی صمیمانه اتاق اصناف در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های انسان‌دوستانه و عام‌المنفعه هلال‌احمر به تشریح فعالیت‌های داوطلبان پرداخت.
وی با بیان این‌که شعار این مجموعه با محوریت داوطلبان به‌عنوان حلقه اتصال توان توانمندان به نیاز نیازمندان تأکید دارد، گفت: «طرح همای رحمت همچون سنوات گذشته با حضور پرشور اعضای اتاق اصناف قم اجرایی می‌شود.» معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان قم اظهار کرد: «در این جلسه تلاش شد تا با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم از ظرفیت خیّرین استان و آحاد مردم در اجرای طرح همای رحمت استفاده شود.» وی به شرکت حداکثری مردم با هر توان مالی در اجرای طرح همای رحمت تأکید کرد و افزود:   «حضور پرشور عموم مردم و بهره‌مندی از برکات اجرای این طرح در ماه مبارک رمضان از اهداف عالی این طرح به شمار می‌رود.»
به گزارش «شهروند»، نمایشگاه توانمندی‌های جمعیت هلال‌احمر نیز همزمان با ماه مبارک رمضان تا سوم خرداد در دریاچه خلیج‌فارس برگزار می‌شود.
این نمایشگاه به منظور نشان‌دادن توانمندی‌های هلال‌احمر در حوزه‌های مختلف امدادونجات، جوانان، داوطلبان، سلامت و… برپا شده و بازدید عموم از آن آزاد است.
در این نمایشگاه غرفه دوستدار کودک، آموزش آمادگی برابر مخاطرات به کودکان و بزرگسالان برپاست و همچنین برنامه‌های شاد و مفرح با اجرای هنرمندان پس از افطار در ضلع شمالی دریاچه خلیج‌فارس(چیتگر)تهران و محدوده بام‌لند برگزار می‌شود. این نمایشگاه با همکاری اداره‌ کل روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان تهران تا سوم خرداد پذیرای علاقه‌مندان و عموم مردم است.