کیت بلانشت سریال می‌سازد

زندان مهاجرتی استرالیا زیر ذره‌بین

این سریال درامی ۶ اپیزودی است که زندگی مهاجران را در استرالیا با قوانین سخت آن تصویر می‌کند. «بی‌وطن» با همکاری بلانشت با تونی آیرز و الیز مک‌کرِدی ساخته می‌شود. این بازیگر در کنار همسرش، اندرو آپتون، فیلم را در کمپانی تولید فیلم خودشان می‌سازد. بلانشت در این‌باره گفته است: «این داستان بر استرالیا متمرکز است؛ سرزمینی که توسط چهار شخصیت متفاوت کشف می‌شود و در عین حال بازتابی جهانی دارد. هر یک در آرزوی رسیدن به آزادی هستند، نیاز به ثبات اجتماعی دارند و در این میان بی‌اعتمادی از روند سیاسی بر اهداف آنها تأثیر می‌گذارد.»

در واقع این چهار شخصیت در زندان مهاجرتی استرالیا با هم آشنا می‌شوند. یک میهماندار هواپیما، یک افغانستانی، پدر جوان استرالیایی و بروکراتی که درگیر رسوایی ملی است؛ در این داستان با هم همراه می‌شوند.

شماری از بازیگران سرشناس شامل ایوون استراهووسکی، دومینیک وست، جای کورتنی، آشر کدی، فایسال بازی، راشل‌ هاوس، کیت باکس، کلرنس رایان، کلود جابور، رز رایلی و هلنا ساویرِس برای بازی در این سریال گرد هم آمده‌اند. داستان این سریال توسط مک‌کردی، بلیندا چایکو و اما فریمن نوشته شده و جوسلین مورهاوس کارگردان آن خواهد بود. هنوز زمان روی آنتن رفتن این سریال روشن نشده ولی گفته شده تولید آن از ماه ژوئن شروع می‌شود.