فراخوان عمومی برای یافتن نشانه‌ای از معین شریفی

روایت پدر گمشده کردکوی از 14 روز انتظار

سیما فراهانی|14 روز گذشته و هیچ اثری یا نشانه‌ای از معین شریفی نیست. جست­و­جوها در آن جنگل مرموز همچنان ادامه دارد، ولی حتی یک سرنخ هم بدست نیامده است. امدادگران هلال احمر، نیروهای محلی، کوهنوردان و از طرف دیگر ماموران پلیس آگاهی، همگی بسیج شده‌اند تا شاید بتوانند خبری، ردی یا اثری از این مرد جوان پیدا کنند. ولی هنوز هم کسی نتوانسته معمای این ناپدید شدن عجیب را حل کند.

امدادگران گلستان خیلی وقت است که دست به کار شده‌اند. درست چند وقت بعد از پیدا شدن جسد سها، باز هم مأموریتی جدید این‌بار در جنگل‌های کردکوی را آغاز کردند، اما حتی یک رد و نشانه هم از معین شریفی پیدا نشده است. مردی که بعدازظهر سه‌شنبه ۲۵ شهریور در آخرین تماس با شاگرد مغازه‌اش به او گفته بود که تا نیم‌ساعت دیگر به مغازه می‌رسد،اما تماس‌ها قطع شد. موبایل در دسترس نبود و دیگر هیچ اثری از این مرد جوان پیدا نشد.

مردان سرخ‌پوش هلال‌احمر 14 شبانه‌روز است که جای‌جای این منطقه را جست‌وجو می‌کنند تا شاید بتوانند نشانه‌ای از معین پیدا کنند، اما آخر هفته جست‌وجوی همه‌جانبه دیگری با حضور نیروهای امدادگر و کوهنورد شهرستان و استان گلستان در سطح جنگل‌های کردکوی برای پیدا کردن معین شریفی، جوان گمشده انجام می‌شود. امدادگران حالا فراخوان عمومی داده‌اند تا هر کوهنورد و نیروی محلی و امدادگری که به آن منطقه آشناست، روز جمعه 11 مهر ماه در جست‌وجوی همگانی در جنگل امام رضای کردکوی حاضر شرکت کنند.

بعد از جلسه شورای تأمین نیز، قرار شد تا روز جمعه باز هم جست­وجوها را ادامه دهیم. روز جمعه نیز فراخوان عمومی اعلام کرده‌ایم تا هرکس مسیر را بلد است به ما کمک کند، اما صرفا فقط آشنا بودن با مسیر برای ما اهمیت زیادی دارد، چراکه اگر هرچقدر هم کوهنورد حرفه‌ای باشد، ولی مسیر را بلد نباشد، باز هم فایده‌ای ندارد.

حسین باقری، رئیس هلال‌احمر کردکوی، آخرین فعالیت نیروهای هلال‌احمر در جنگل‌های کردکوی را تشریح کرد و به خبرنگار «شهروند» گفت: «از زمان اعلام مفقود شدن این جوان تاکنون به‌صورت مداوم طی 14 روز گروه‌های کوهنوردی و امدادگران جمعیت هلال‌احمر شهرستان برای یافتن او بسیج شده‌اند که هیچ اثری از او به دست نیامد و جست­وجوها بی‌نتیجه ماند. با اعضای شورای تأمین شهرستان جلسه‌ای گذاشتیم و در این جلسه تصمیم گرفته شد بار دیگر با همه امکانات و تجهیزات و بکارگیری نیروهای امدادگر و کوهنورد شهرستان و استان عملیات جست‌وجو برای یافتن این جوان در سطح جنگل‌های کردکوی انجام شود. همچنین سناریوهای دیگر از طریق نیروهای انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی در دست پیگیری است. در این مدت که تعداد نیروها گاهی به ۱۰۰ نفر هم می‌رسید، مسیر هتل جهان‌نما تا روستای درازنو به شعاع ۲۰۰ متر در دو طرف جاده و در بعضی نقاط تا شعاع بیشتر حتی در داخل دره‌ها با شیب بسیار تند با استفاده از طناب جست‌وجو شد. ما از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نکردیم. از تمام نیروها استفاده کردیم. هرکس که مسیر را بلد بود در جست­وجوها به ما کمک کرد. بعد از جلسه شورای تأمین نیز، قرار شد تا روز جمعه باز هم جست­وجوها را ادامه دهیم. روز جمعه نیز فراخوان عمومی اعلام کرده‌ایم تا هرکس مسیر را بلد است به ما کمک کند، اما صرفا فقط آشنا بودن با مسیر برای ما اهمیت زیادی دارد، چراکه اگر هرچقدر هم کوهنورد حرفه‌ای باشد، ولی مسیر را بلد نباشد، باز هم فایده‌ای ندارد. ما روز جمعه قرار است با همه توان جست‌وجو کنیم تا شاید این جست‌وجو نتیجه بخش باشد.»

پدر معین شریفی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار «شهروند» ماجرای این 14 روز بی­خبری را روایت کرد و گفت:     «پسرم با هیچ‌کس اختلافی نداشت. الان 14 روز است که هر روز به جنگل می‌روم و پا به پای امدادگران جست‌وجو می‌کنم. به دنبال ردی از پسرم هستم. اما هیچ اثری نیست. نیروهای امدادی نیز همگی تلاش زیادی در این زمینه انجام داده‌اند و هرکاری از دستشان بر می‌آمد کردند ولی فایده‌ای نداشت. کل خانواده نابود شده و همه بی­تاب هستیم.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
۱ دیدگاه
  1. دوران سروری می‌گوید

    رضا شریفی یا معین شریفی؟؟؟

    تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف
    مگر اسباب بزرگی همه آماده کنی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.