«کباب بناب» در رقابت با «مک‌دونالد»

کباب بناب از آذربایجان‌شرقی در فهرست میراث ناملموس ایران قرار دارد

عزت‌الله ضرغامی، وزیر گردشگری در دفترش اقدام به رونمایی از کباب بناب کرده و می‌گوید: «ان‌شاءالله می‌خواهیم مثل مک‌دونالد دنیا را بگیرد.»

ویدیویی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد عزت‌الله ضرغامی، وزیر گردشگری در دفترش اقدام به رونمایی از کباب بناب کرده و می‌گوید: «ان‌شاءالله می‌خواهیم مثل مک‌دونالد دنیا را بگیرد.»

عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تازگی در ویدیویی که در صفحات مجازی منتشر کرده، درحالی که بسته غذای کباب بناب آذربایجان را در حضور میهمانانش باز می‌کند، می‌گوید: «کباب بناب می‌تواند دنیا را بگیرد، بهتر از مک دونالد است. این کباب به ثبت ملی هم رسیده، اما برندسازی برای آن انجام نگرفته است. اگر این کباب با همین طعم و قیمت و شکل در همه جای ایران پیدا شود، می‌توان روی برندسازی آن کار کرد.»

او می‌گوید: «با آقای باقری نماینده بناب و کریم‌زاده از دست‌اندرکاران آن صحبت کردیم. باید قیمت و نحوه ارایه آن استاندارد باشد، چون ظرفیت جهانی‌شدن را دارد.»

در تیر ماه سال ۹۴ در جلسه شورای ثبت میراث ناملموس قرعه به نام کباب «بناب» از آذربایجان‌شرقی افتاد و مهارت پخت این کباب در فهرست میراث ناملموس ایران ثبت شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.