هیلاری کلینتون نسخه دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا

رئیس جمهوریخواه اسبق مجلس نمایندگان آمریکا: با آمدن بایدن، دموکرات‌ها در وضعیت شوک‌آوری قرار می‌گیرند

رئیس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا در اظهاراتی پیش‌بینی کرد هیلاری کلینتون بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ از حزب دموکرات برای ریاست جمهوری این کشور نامزد می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه جی.دبلیو.ان، نیوت گینگریچ، رئیس جمهوریخواه اسبق مجلس نمایندگان آمریکا در اظهاراتی در برنامه The Ingraham Angle جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا را مورد انتقاد قرار داد و به مدیریت او در قبال اقتصاد، کووید-۱۹ و بحران مرزی آمریکا به عنوان دلایل افول محبوبیت بایدن در نظرسنجی‌ها اشاره کرد.

گینگریچ در صحبتش در مورد نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا گفت: «انتظار دارم بایدن بار دیگر نامزد نشود. اگر بایدن که اکنون ۷۹ ساله است برای دور مجدد ریاست جمهوری نامزد شود، حزب دموکرات «در وضعیت شوک‌آوری» قرار خواهد گرفت.»

گینگریچ معتقد است از آنجایی که کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور فعلی «ضعیف‌تر» از بایدن است و مشابه با او در نظرسنجی‌ها نتایج سطح پایینی کسب می‌کند، هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶، می‌تواند دوباره از جانب این حزب برای ریاست جمهوری نامزد شود و به طور بالقوه این انتخابات شاهد یک رقابت مجدد بین او و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا باشد؛ کسی که طبق پیش‌بینی بسیاری از کارشناسان احتمالا دوباره برای ریاست جمهوری آمریکا نامزد شود.

گینگریچ تاکید کرد: «فکر می‌کنم اگر بایدن دوباره نامزد ریاست جمهوری شود، حزب دموکرات در وضعیت شوک‌آوری قرار می‌گیرد. فکر می‌کنم کامالا هریس ضعیف‌تر از بایدن است. بنابراین، آخرین شایعه‌ای که شنیدم این بود که هیلاری کلینتون می‌خواهد دوباره کاندیدا شود و فکر می‌کنم اگر یک‌بار دیگر هیلاری کلینتون در رقابت انتخاباتی ظاهر شود، این فاش‌کننده خیلی چیزها در مورد هرج و مرج آمریکاست.»

بایدن و دیگر دموکرات‌ها روی قصد دوباره او برای نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ مانور داده‌اند، اگرچه منتقدان، سن بالای این رئیس‌جمهوری آمریکا و گاف‌های عمومی متعدد او را مستمسک زیر سوال‌بردن شایستگی‌اش برای دور مجدد ریاست جمهوری قرار داده‌اند. او در روزهای اخیر از این صحبت کرد که در صورت برخورداری از سلامت مناسب تصمیم دارد دوباره نامزد شود و پتانسیل حضور مجدد ترامپ در این رقابت باعث افزایش میل او برای شرکت دوباره در انتخابات می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.