سفر تیم ایرانی برای رفع مشکل صادرات فلفل به روسیه

ادامه رایزنی ایران با روسیه برای رفع موانع صادراتی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از سفر یک تیم ایرانی به کشور روسیه برای رفع مشکل صادرات محصولات کشاورزی کشور خبر داد. ذبیح‌الله اعظمی این تیم را شامل هیأتی از وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت، وزارت امور خارجه و کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی برشمرد و هدف از این سفر را رفع مشکل صادرات محصول فلفل کشور عنوان کرد.

 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از سفر یک تیم ایرانی به روسیه برای رفع مشکل صادرات محصولات کشاورزی کشور خبر داد.

 به گزارش ایرنا، ذبیح‌الله اعظمی این تیم را شامل هیأتی از وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت، وزارت امور خارجه و کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی برشمرد و هدف از این سفر را رفع مشکل صادرات محصول فلفل کشور عنوان کرد.

او گفت: «توقف موقتی روند صادرات فلفل ایران به کشور روسیه بنا به درخواست فدرال نظارت بر حقوق مصرف‌کنندگان روسیه به‌دلیل مصرف چهار نوع سم روی فلفل بوده که این سموم در کشور روسیه ثبت نشده و ناشناخته است.»

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بنده به‌عنوان دکتری کشاورزی – تخصصی بیماری‌شناسی گیاهی (PhD) و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تیم ایرانی را همراهی می‌کنم، در این سفر درصدد هستیم تا موضوع سموم قارچ‌کش استروبی، قارچ‌کش توپاز، کنه‌کش سان مایت و حشره‌کش استامی پراید را با کشور روسیه برطرف کنیم.

او افزود: «این سموم برای کشور روسیه شناخته شده نیست لذا از ورود محموله‌های صادراتی حاوی باقیمانده این نوع سموم جلوگیری کرده لذا تیم تخصصی ما دنبال رفع این مشکل است.»

اعظمی گفت: «روز پنجشنبه تیم ایرانی به کشور روسیه اعزام شده و هم‌اکنون این تیم در روسیه مستقر است.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.