پیشگیری از اُمیکرون با چه ماسکی؟/ پارچه‌ای فایده ندارد!

با تداوم روند گسترش شیوع سویه اُمیکرون برخی از کارشناسان به افراد توصیه کردند که زمان آن رسیده در انتخاب نوع ماسک خود تجدیدنظر کنند به ویژه اگر هنوز از ماسک پارچه‌ای استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا، محققان آمریکایی اظهار داشتند: «ماسک‌های پارچه‌ای فانتزی هستند و با توجه به گسترش سویه اُمیکرون استفاده از آنها برای پیشگیری از ابتلا به این سویه از ویروس کرونا توصیه نمی‌شود.»

محققان تاکید کردند: «ما باید حداقل از ماسک جراحی سه‌لایه استفاده کنیم که به عنوان ماسک یکبار مصرف نیز شناخته و در اکثر داروخانه‌ها یافت می‌شود. می‌توان از ماسک پارچه‌ای روی آن استفاده کرد، اما ماسک پارچه‌ای به تنهایی توصیه نمی‌شود.»

به گفته محققان، در حالت ایده‌آل، در مکان‌های شلوغ باید از ماسک KN۹۵ یا N۹۵ استفاده کرد. این ماسک‌ها به دلیل برخورداری از موادی خاص مانند الیاف پلی‌پروپیلن بهتر از ورود ذرات ریز به بینی یا دهان جلوگیری می‌کنند.

در طول چند ماه اول همه‌گیری کووید-۱۹ کارشناسان بهداشت، عموم مردم را از خرید ماسک‌های N۹۵ منصرف کردند، زیرا متخصصان پزشکی با کمبود تجهیزات حفاظت شخصی مواجه بودند، اما اکنون ماه‌های زیادی از زمانی که عرضه ماسک N۹۵ با مشکل مواجه بود، می‌گذرد.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، با این حال جدیدترین دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده در مورد انتخاب، نحوه استفاده صحیح و نگهداری ماسک‌های صورت به افراد توصیه کرده از ماسک‌های N۹۵ اجتناب کنند و در عوض ماسک‌هایی با دو یا چند لایه پارچه قابل شست‌وشو و قابل تنفس انتخاب کنند که برخی محققان این توصیه را اشتباه بزرگی خواندند.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.