هشدار درباره میزان بالای شیوع اُمیکرون/ کرونا در کودکان ۵ تا ۱۱ ساله بیش از هر گروه سنی دیگری شایع است

بر اساس یک مطالعه‌ جدید در انگلیس، عفونت‌های کووید بین کودکان پنج تا یازده ساله، سه برابر بیشتر از بقیه جمعیت شایع است.

‌ این تحقیقات نشان داد که بین اواخر نوامبر تا اواسط دسامبر بیش از ۴.۷درصد این گروه سنی به این ویروس مبتلا بودند و این میزان با رقم ۱.۴درصد برای کل جمعیت مقایسه می‌شود.

این هفته، مشاوران علمی دولت انگلیس، واکسیناسیون کووید را فقط برای آن دسته از کودکان پنج تا یازده ساله توصیه کردند که در حال حاضر از نظر بالینی آسیب‌پذیرند.

بر اساس برآوردهای دولت، از اواخر نوامبر تا اوایل دسامبر، بیش از ۱۰۰هزار کودک با آزمایش مثبت کووید و ده‌ها هزار مورد مشکوک به کووید در یک زمان سر کلاس حاضر نشده‌اند.

در آخرین مطالعه ریکت‌وان (REACT-۱) (مطالعه‌ای درباره میزان شیوع کرونا) که کالج سلطنتی لندن و «ایپسوس موری» انجام دادند بین ۲۳ نوامبر و ۱۴ دسامبر، بیش از ۹۷هزار آزمایش خانگی کووید در انگلیس انجام شد.

این مطالعه نشان داد که کووید در کودکان پنج تا یازده ساله بیش از هر گروه سنی دیگری شیوع دارد.

کارشناسان همچنین می‌گویند که در مقایسه، میزان ابتلا به کووید در افراد دوازده تا هفده ساله که اکثر آنها اکنون واکسینه شده‌اند، نصف شده و از ۵.۳۵درصد به ۲.۳۱درصد رسیده است.

به گزارش ایندیپندنت، دو مطالعه اولیه منتشرشده در این هفته در این کشور نشان داد که موج اُمیکرون خفیف‌تر از سویه دلتا به نظر می‌رسد و افراد مبتلا به آن ۴۰ تا ۷۰درصد کمتر در بیمارستان بستری می‌شوند. اما دانشمندان هشدار داده‌اند که میزان بالا و هشداردهنده شیوع آن ممکن است خفیف‌تر بودن آن را جبران کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.