چهارراه استانبول نروید، اینترنتی ارز بخرید/ راه‌اندازی سامانه فروش ارز به خریداران خرد تا 2 ماه آینده

رئیس کل بانک مرکزی گفت: «ظرف 2 ماه سامانه فروش ارز به خریداران خرد راه‌اندازی می‌شود و افراد برای خرید ارز احتیاج به حضور فیزیکی نخواهند داشت.»

  1. علی صالح‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: «به کانون صرافان نامه ارسال کرده‌ایم و از آنها خواستار منتقل کردن مشکلات‌شان بودیم و قرار است بخشنامه‌ای در تکمیل بخشنامه قبلی ابلاغ شود تا جلوی این سوءاستفاده‌ها گرفته شود.»

علی صالح‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به پرسش باشگاه خبرنگاران جوان که زمان راه‌اندازی سامانه معاملات ارزی خرد چه زمانی ‌است؟ گفت: «ظرف دو ماه این سامانه راه‌اندازی می‌شود و افراد برای خرید ارز احتیاج به حضور فیزیکی ندارند بلکه با ارایه مستندات، درخواست خود را از طریق سامانه به صرافی‌ها منتقل می‌کنند و فرد از این طریق خرید ارز را انجام می‌دهد. بعد از آن فرد می‌تواند به‌صورت فیزیکی ارز خریداری شده را دریافت کند.»

او ادامه داد: «سازوکار دیگری نیز در این راستا در نظر گرفته شده به این صورت که ارز را به حساب فرد واریز کنیم تا او بتواند ارز را از تمامی شعبه‌های بانکی دریافت کند که این مورد در حال بررسی است و تا یکی دو روز آینده بخشنامه‌اش ابلاغ می‌شود.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.