افتتاح «پلاسکو» به تعویق افتاد!

چمران: ساختمان بازسازی شده پلاسکو ، هنوز از نظر ایمنی تایید نشده است

در حالی که پیش از این قرار بود، ساختمان جدید پلاسکو در روزهای پایانی آذر به بهره‌برداری برسد اما زمان افتتاح رسمی به‌دلیل عدم تایید ایمنی این ساختمان از سوی آتش‌نشانی تهران به زمان دیگری موکول شد

به گزارش تسنیم، سی‌ام دی‌ماه سال ۱۳۹۵ ساختمان ۱۵ طبقه پلاسکو پس از ۵۴ سال در آتش سوخت و فرو ریخت. پس از این حادثه و در ۲۵ خرداد ۹۷ گودبرداری ساختمان پلاسکو با حضور محمد سعیدی‌کیا، رئیس وقت بنیاد مستضعفان آغاز شد.

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی پس از وقوع سانحه آتش‌سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو با هدف مساعدت به کسبه آسیب‌دیده و فارغ از وظیفه قانونی و با نگاه ملی تصمیم گرفت بنایی فاخر، ارزشمند و برخوردار از تمامی استانداردهای ساختمان و شهرسازی با رعایت ضوابط روز طرح‌های بالادست که پاسخگوی ذی‌نفعان باشد، احداث کند و بر اساس پروانه اخذ شده، احداث بنا در ۲۰ طبقه (۵ طبقه زیرزمین و ۱۵ طبقه روی زمین) در دستور کار بنیاد قرار گرفت.

بر همین اساس قرار بود ساختمان جدید پلاسکو در روزهای پایانی آذرماه امسال به بهره‌برداری برسد اما این افتتاح به زمان دیگری موکول شد.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران درباره چرایی عدم بهره‌برداری از ساختمان جدید پلاسکو به تسنیم گفت: «ساختمان بازسازی شده پلاسکو که در حال تحویل است، هنوز از نظر ایمنی تایید نشده است.»

او تصریح کرد: «سازمان آتش‌نشانی باید این ایمنی را تایید کند و پیش از تایید نهایی نباید  واحدهای تجاری در آن مستقر شوند.»

اخیرا جلسه‌ای بین سازمان آتش‌نشانی شهر تهران و بنیاد مستضعفان برگزار شده و درباره ایمنی ساختمان پلاسکو تصمیماتی اتخاذ شده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.