دختران ایران عروسک‌بازی کردند و بدرقه شدند!

تیم ملی فوتبال زنان با روحیه بالا عازم جام ملت‌های آسیا شد

تیم ملی فوتبال زنان ایران صبح سه‌شنبه طی مراسمی برای اولین حضور در جام ملت‌های آسیا باشکوه بدرقه شد.

اولین صعود تیم ملی فوتبال زنان ایران به جام ملت‌های آسیا اتفاقی مهم و قابل توجه بود که چند ماه قبل رخ داد. حالا در فاصله چند روز تا این مسابقات، دختران ایران‌زمین طی مراسمی باشکوه به سمت بمبئی بدرقه شدند.

با توجه به آن‌که آخرین دور آماده‌سازی تیم ملی فوتبال زنان ایران پیش از اعزام به هند برای شرکت در جام ملت‌های آسیا 2022 در جزیره کیش خواهد بود و شاگردان ایراندوست با گذراندن اردوی 10 روزه در این جزیره، عازم بمبئی خواهند شد، فدراسیون فوتبال روز سه‌شنبه تدارک یک مراسم بدرقه را برای ملی‌پوشان دید.

ابتدا شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، رئیس فدراسیون فوتبال با همراهی انسیه خزعلی، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده؛ مریم کاظمی‌پور، معاون وزیر ورزش در امور توسعه ورزش زنان و زهرا شیخی، نماینده مجلس و عضو فراکسیون ورزش زنان در تمرین تیم ملی فوتبال زنان حاضر شدند. پس از این دیدار با ملی‌پوشان در کمپ تیم‌های ملی، مراسم بدرقه در ساختمان مرکز ملی فوتبال برگزار شد و مسئولان حاضر در این جلسه، وعده حمایت همه‌جانبه از فوتبال زنان را دادند و از زحمات فدراسیون در جهت توسعه و پیشرفت فوتبال زنان قدردانی کردند.

معاون رئیس‌جمهوری، بازیکن تیم ملی شد!

انسیه خزعلی یکی از میهمانان ویژه مراسم نمادین بدرقه تیم ملی فوتبال زنان امروز در کمپ تیم‌های ملی بود. معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده نیز برای دقایقی به گفت‌وگو با ملی‌پوشان پرداخت و از آخرین وضعیت آمادگی فنی و امکانات لازم برای تیم ملی مطلع شد. در حاشیه مراسم، تقدیر ویژه‌ای هم از معاون رئیس‌جمهوری انجام شد و رئیس فدراسیون فوتبال، نایب‌رئیس زنان و رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران هدیه‌ای به رسم یادبود به خزعلی اهدا کردند. پیراهن تیم ملی فوتبال زنان به نام انسیه خزعلی از سوی شهاب‌الدین عزیزی‌خادم و شهره موسوی به معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده هدیه شد.

ایراندوست: آماده تاریخ‌سازی برای فوتبال زنان هستیم

مریم ایراندوست، سرمربی تیم ملی فوتبال زنان در این مراسم پشت تریبون رفت و با قدردانی از زحمات فدراسیون فوتبال گفت: «اگر حمایت از زنان باشد، قطعا دختران تاریخ‌سازی خواهند کرد؛ فدراسیون فوتبال می‌تواند الگوی سایر فدراسیون‌ها باشد. 22 سال ورزش حرفه‌ای کرده‌ام و از اردیبهشت 1400 برابری را دیدم. عزیزی‌خادم برادرانه و دلسوزانه کنار تیم بود؛ شهره موسوی مادرانه کنار تیم بود و نیز حمایت وزارتخانه ورزش که صعود تاریخی رقم خورد؛ انرژی مثبت را برای تیم بفرستید، چرا که می‌خواهیم به جام جهانی صعود کنیم.»

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان در واکنش به وضعیت فنی هم‌گروهان تیم ملی گفت: «هند در یک تورنمنت در برزیل شرکت کرده، چین هشت‌بار قهرمان آسیا شده و سابقه حضور در جام جهانی و المپیک را دارد؛ چین تایپه هم در رنکینگ از ما بالاتر است، اما ما می‌رویم که از گروه صعود کنیم و اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.»

ماجرای عروسک‌بازی دختران ایران

در حاشیه آخرین جلسه تمرینی تیم ملی فوتبال زنان در تهران، پیش از حضور در جام ملت‌ها، اتفاق جالب‌ توجهی رخ داد. ملی‌پوشان فوتبال زنان عروسک‌های نو یا کارکرده خود را به محل اردوی تیم ملی آورده بودند تا در اقدامی خیرخواهانه، آنها را به کودکان نیازمند هدیه کنند. عروسک کاراکترهایی چون فامیل دور و جناب‌خان در جمع عروسک‌های اهدایی از سوی بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان در نوع خود جالب‌ توجه بود. با جوانگرایی انجام شده، میانگین سنی تیم ملی فوتبال زنان ایران حدود 23 سال است که عدد جالب‌ توجهی به شمار می‌رود و چند مهره متولد 1380 و بعد از آن، در جمع شاگردان مریم ایراندوست به چشم می‌خورد.

گفتنی است؛ رقابت‌های جام ملت‌های آسیا فوتبال زنان از 30 دی تا 17 بهمن به میزبانی کشور هند برگزار خواهد شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.