گریم‌های فضایی برای داماد شدن!/ دامادهایی که با آرایش سنگین چهره‌شان اساسی تغییر می‌کند

دامادها به‌ اصرار عروس‌‌خانم‌ها به‌ ما مراجعه می‌کنند. آرایشگری که ویدیوهای گریم‌های ‌دامادش در شبکه‌های‌ اجتماعی پربازدید شده از قیمت، نحوه‌ انجام این کار و … می‌گوید.

به گزارش خراسان، مدت‌هاست کلیپ‌های جالبی در فضای مجازی از عروس خانم‌های خارجی منتشر می‌شود که در آن قیافه عروس کاملا تغییر می‌کند. با این کلیپ‌ها خیلی شوخی می‌شود و واکنش اولیه و طنز کاربران این بود که بگویند این طور شوهر کردن درست نیست. اما حالا مدتی است کلیپ‌هایی از دامادهای ایرانی منتشر می‌شود که تغییر دامادها در آن اگر بیشتر از کلیپ‌های خارجی نباشد، قطعا کمتر نیست. خب مراسم ازدواج ویژه‌ترین شب زندگی هر کسی است. وقتی به دلایل مختلف ازدواج به تعویق می‌افتد ممکن است چهره فرد پر از چین و چروک شود، موهایش بریزد و آن قیافه رویایی را برای عکس و فیلم نداشته باشد، اما واقعا گریم یک‌شبه با این همه تغییر می‌تواند ضامن خوشبختی باشد؟ فقط حس خوب از تیپ متفاوت یک شبه کافی است؟ اگر فرزند این زوج چند سال دیگر به عکس‌های ازدواج پدر و مادرش نگاه کند، پدرش را می‌شناسد؟ در این پرونده اول با آرایشگری که این‌روزها با کلیپ‌هایش حسابی دیده شده، گپی زدیم و از قیمت این گریم‌ها و علت علاقه مشتریانش به این تغییر اساسی صحبت کردیم. بعد هم نکاتی را در این‌‌باره با شما در میان می‌گذاریم. با ما باشید.

 «برگ‌هام! داماد چقدر زیادی تغییر کرد!» این اولین جمله‌ای است که هر فردی با دیدن ویدیوهای گریم داماد توسط «حاتم استایلیست» با چهره‌ای متعجب بر زبان خواهد آورد! کاربران شبکه‌های اجتماعی هم به گریم‌های او که ویدیوهایش در فضای‌مجازی دست‌به‌دست می‌شود، واکنش‌های متفاوتی نشان داده‌اند. بعضی‌ها از جالب بودن آن نوشته‌اند، عده‌ای این میزان از تغییر را کاری اشتباه دانستند و بعضی‌ها هم آن را دستمایه طنز قرار دادند و نوشتند: «یه زمانی فیلم آرایش عروس‌ها رو که می‌ذاشتن، ملت می‌گفتن وای این چه کاریه، عروس آرایش رو پاک کنه داماد می‌گرخه! حالا الان اینو چی میگین؟» در ادامه با این آرایشگر گفت‌و‌گویی درباره حرفه‌اش، واکنش مشتریان و … خواهیم داشت.
  25 سال است که آرایشگر هستم
حاتم احمدی، 34 ساله است. او درباره علاقه‌اش به آرایشگری می‌گوید: «وقتی پنجم ابتدایی بودم، در فصل تابستان به دلیل علاقه‌ای که به آرایشگری داشتم، شروع به شاگردی در این کار کردم. از بچگی که آرایشگاه می‌رفتم و موهایم را کوتاه می‌کردند، این کار را خیلی دوست داشتم و از همان زمان هدفم این بود و برایش برنامه داشتم که یک روزی وارد این حوزه کاری بشوم و برای موفق‌شدن هم تلاش کنم. الان حدود 25 سال است که وارد این حرفه شدم. هم آرایشگر هستم و هم گریم داماد انجام می‌دهم. اما گریم داماد، علاقه‌مندی اصلی من است و در چند سال اخیر، جدی‌تر آن را پیگیری کردم. تعداد دامادهایی هم که گریم کردم، خیلی زیاد بوده و آمارش از دستم در رفته است.»
  تغییر دامادها باعث تعجب مردم می‌شود
از او درباره اینکه ویدیوهای گریم دامادتان را که در شبکه‌های اجتماعی پربازدید شده و البته با آنها شوخی‌هایی هم شده دیده‌اید یا نه، می‌پرسم که می‌گوید: «ویدیوهای گریم دامادهای ما، در شبکه‌های اجتماعی چند وقتی است که زیاد مورد توجه قرار می‌گیرد و دست‌به‌دست می‌چرخد. دلیلش هم تغییرات ظاهری داماد است که برای مردم جالب است. مردم ما، زیبایی را خیلی دوست دارند و به زیبایی‌ها عکس‌العمل نشان می‌دهند.»
   عروس‌ها از داماد می‌خواهند که خودش را گریم کند
او درباره اینکه هدف مشتری‌هایش از تصمیم برای این همه تغییر که تا حدودی غیرطبیعی هم به نظر می‌رسد، چیست، می‌گوید: «این دامادها قبل از مراجعه به ما، بله و جواب مثبت عروس خانم را گرفتند و بیشترشان به اصرار عروس خانم‌هاست که پیش ما می‌آیند. یعنی به اصرار و درخواست عروس خانم‌هاست که دامادها برای گریم به ما مراجعه می‌کنند. در ضمن، ما در شمال کشور مشغول به کار هستیم، اما از همه شهرهای ایران مشتری داریم که این هم لطف مردم است و باعث افتخار ما است. ما هم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که مشتری‌مان راضی باشند. برای ما، مهم رضایت مشتری است و اینکه شب دامادی‌اش، متفاوت، خاص و البته هیجان‌انگیزتر شود.»
  گریم داماد، 6 ساعت طول می‌کشد
«احمدی» درباره اینکه برای گریم داماد دقیقا چه کارهایی انجام می‌شود و چقدر زمان می‌برد، می‌گوید: «گریم داماد معمولا در دو روز انجام می‌شود. یک روز قبل از مراسم، داماد یک بار باید به ما مراجعه کند و یک بار هم روز مراسم. روز اول تقریبا 3 ساعت و روز دوم هم کمی بیشتر از 3 ساعت زمان می‌برد. بنابراین تقریبا 6 ساعت زمان می‌برد. خدمات ما از اصلاح مو، کوتاهی و … شروع می‌شود که به‌همراه پاک‌سازی پوست، روز قبل از مراسم انجام می‌شود. روز مراسم هم گریم انجام می‌شود با فرم‌دهی به موها. اگر داماد مو نداشته باشد، کاشت مو موقت انجام می‌شود که یکجورهایی اختصاصی خودمان است و ما به بهترین شکل این کار را انجام می‌دهیم و گسترش‌اش دادیم. کاشت موقت مو که ما انجام می‌دهیم، مثل پروتزهای سینمایی نیست، این یک چیزی است که بر اساس تجربه و خلاقیت، ما آن را در شاخه کاری خودمان رونق دادیم و به نتیجه رساندیم که مورد استقبال مشتری‌ها هم قرار گرفته است و به آن کاشت موی موقت می‌گوییم که فقط برای یک شب دوام دارد.»
  عروس‌ها با دیدن داماد، ذوق می‌کنند
این آرایشگر درباره اینکه واکنش مشتری‌ها بعد از دیدن این همه تغییر در صورت‌شان چیست؟ می‌گوید: «همه دامادها از اینجا سراغ عروس‌خانم می‌روند، یعنی می‌روند آرایشگاه دنبال همسر آینده‌شان. عروس ذوق‌زده و شوکه می‌شود از این همه تغییر. البته عروس خانم می‌داند که وقتی داماد به ما مراجعه می‌کند، خیلی تغییر خواهد کرد، اما باز هم وقتی شدت تغییر را می‌بیند، متعجب می‌شود.»
  کار ما متعادل‌سازی چهره است، نه تغییر
از او می‌پرسم که نظر خودش درباره این میزان از تغییر دادن صورت یک نفر برای دامادی چیست؟ می‌گوید: «ما صورت و ظاهر فرد را تغییر نمی‌دهیم، بلکه متعادل‌سازی چهره انجام می‌دهیم. یعنی چهره فرد را بهتر می‌کنیم. یکسری عیب‌ها را برطرف می‌کنیم، به قول معروف جوان‌سازی برایش انجام می‌دهیم.»
  گریم از 2 تا 4 میلیون‌ تومان هزینه دارد
«حاتم استایلیست» درباره ماندگاری این گریم و هزینه آن هم می‌گوید: «هزینه این کار اگر دامادمان مودار باشد، تقریبا 2 تا 2 و نیم میلیون تومان است. اگر مو نداشته باشد یا موهایش کم پشت باشد، از 2 میلیون و 800 تا 3 و نیم میلیون تومان هزینه دارد و در این حالت کاشت موقت مو انجام می‌شود. البته باز هم به صورت فرد و میزان متعادل‌سازی چهره که مدنظرش باشد، بستگی دارد.  این مو بعد از یک شب و با شست‌و‌شو از بین می‌رود. گریم هم فقط برای شب مراسم ماندگاری دارد و همه این خدمات، فقط به درد همان شب مراسم می‌خورد.»
  خواستگار هم گریم کردم اما تا حالا کسی شاکی نشده است
از او می‌پرسم که آیا پیش‌آمده که عروس یا خانواده‌اش از شما شکایت کرده باشند که چرا خواستگار را این همه تغییر داده بودید؟
می گوید: «نه خدا را شکر. البته برای خواستگاری هم موردهایی داشتیم که فرد مو نداشته یا می‌خواسته ظاهر زیباتری داشته باشد و برای گریم، پروتز، کاشت موقت مو و … مراجعه کرده و این اتفاق افتاده، اما شکایتی بابت این موضوع از خانم یا خانواده‌اش نداشتیم. البته معمولا افراد قبل از خواستگاری یکدیگر را می‌بینند و این‌طور نیست که دختری پسر را برای اولین بار در جلسه خواستگاری ببیند. بنابراین یک آشنایی مختصری از قبل وجود دارد.» او با خنده ادامه می‌دهد: «پشت سر من نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده و خبر ندارم، اما تا حالا برای‌مان مشکلی پیش نیامده و کسی در این‌باره به ما برای شکایت و گلایه مراجعه نکرده است.»
  شخصا صورت طبیعی خودم را دوست دارم
او که معمولا سرش خیلی شلوغ است، درباره کامنت‌های فالوورهایش که او را ترغیب به انجام عمل‌های زیبایی می‌کنند، می‌گوید: «رزرو گریم داماد ما، در روزهای عادی سال حداقل از یک ماه زودتر باید انجام شود. روزهای خاص که طبیعتا باید زودتر از آن باشد. همان‌طور هم که گفتید بعضی افراد در کامنت پست‌هایم می‌گویند چرا خودتان سراغ عمل‌های زیبایی نرفتید و صورت‌تان این قدر طبیعی است. من خودم، صورت طبیعی‌ام را دوست دارم. البته اگر بحث گریم باشد، خودم را گاهی گریم می‌کنم که آن هم یک چیز زیباسازی و متعادل‌سازی صورت است، اما اینکه بروم بینی‌ام را عمل کنم، دندان‌هایم را کامپوزیت کنم، فکم را فلان، نه، این کارها را دوست ندارم و علاقه‌ای ندارم. به نظرم صورت طبیعی فرد، زیبایی بیشتری دارد.»
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.