یکی از بستگان محافظان دیکتاتور او را لو داد/ حقایق تازه از دستگیری صدام حسین

به گفته یک مترجم که برای ارتش آمریکا کار می‌کرد، یکی از بستگان محافظان صدام محل مخفیگاهش را فاش کرده و سپس با ردیابی فردی که در حال انتقال مواد غذایی به صدام بوده، این اطلاعات تایید شده است.

 یک مترجم عراقی که با آمریکایی‌ها همکاری می‌کرد و از ترس امنیت خود خواست نامش فاش نشود، از جزئیات چگونگی دستگیری صدام حسین توسط ارتش آمریکا پرده برداشت.

به گزارش ایرنا، طبق گزارش امروز (پنجشنبه) خبرگزاری «روسیا الیوم» این مترجم افزود: «حدود هشت ماه پس از شروع کارم، آمریکایی‌ها اطلاعات بسیار محرمانه‌ای در مورد مخفیگاه صدام حسین دریافت کردند که نشان می‌داد او در مزرعه‌ای در نزدیکی رودخانه دجله، در شهر «الدور» واقع در استان «صلاح‌الدین» پنهان شده است.»

به گفته این مترجم، یکی از بستگان محافظان صدام محل مخفیگاه را فاش کرده و سپس با ردیابی فردی که در حال انتقال مواد غذایی به صدام بوده، این اطلاعات تایید شده است.

این مترجم عراقی گفت: «هیچ‌کس نمی‌دانست که او محافظ صدام است، اما به دلیل اینکه بهترین کالاها و اجناس را از برخی برندهای تجاری در بازار خریداری می‌کرد و با توجه به وخامت اوضاع کشور، این شبهه‌ها را برانگیخت که او با صدام در ارتباط باشد که پس از تعقیبش همه چیز مشخص شد.»

او افزود: «پس از جمع‌آوری اطلاعات یک واحد نیروی ویژه آمریکا به مخفیگاه صدام اعزام شد و آنها محل اختفا را با داروهای خواب‌آور اسپری کردند و من به دلیل نداشتن ماسک اجازه نزدیک‌شدن به محل را نداشتم.

اما بعد از اینکه صدام حسین را با بالگرد از منطقه دور کردند، توانستم اتاقی را که در آن زندگی می‌کرد، بازرسی کنم؛ اتاقی به عرض ۳.۵متر و طول حدود ۴متر با دو تخت، کفش‌ها و لباس‌های گران‌قیمت، عطر و وسایل شخصی مانند ساعت مچی و تپانچه، چندین عکس از خانواده‌اش، یک ضبط صوت و چندین نوار کاست از او وجود داشت که بیشتر آنها را سربازان آمریکایی با خود بردند.»

او در پایان گفت: «پس از انجام این عملیات، نهال‌های درختان پرتقال در منطقه با ماده سفید رنگ ناشناخته پوشانده شد که تمامی دام‌ها و سگ‌های ولگرد تلف شدند.»

صدام حسین دیکتاتور بغداد که تشکیلاتی مخوف امنیتی را به جان ملت این کشور انداخته بود، در طول چند دهه حکومت بر عراق (۱۹۷۹- ۲۰۰۳)، هزاران شیعه و کرد عراقی را کشتار کرد. یکی از معروف‌ترین جنایات او مربوط به بمباران حلبچه شهر کردنشین شمال عراق است که در طول جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در اسفند سال ۱۳۶۶ خورشیدی به وقوع پیوست.

طی عملیات هفت‌ماهه انفال، از فوریه تا سپتامبر ۱۹۸۸، تنها در استان‌های کرکوک، دیاله، نینوا و صلاح‌الدین، بیش از چهارهزار و ۲۰۰ روستا نابود و بیش از ۱۸۲۰۰۰ نفر از مردم بی‌دفاع از سوی ارتش و استخبارات عراق به قتل رسیدند. همچنین کشتار شیعیان در جریان انتفاضه جنوب عراق از دیگر جنایات جنگی دیکتاتور بغداد بود.

صدام در طول حکومت خود علاوه بر تجاوز به ایران و تحمیل جنگی هشت ساله به ملت ایران، سال ۱۳۶۹ نیز کویت را اشغال کرد که در جریان عملیات بین‌المللی موسوم به «جنگ اول خلیج‌فارس»، شکست خورد و ناچار به ترک این کشور شد.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.