طرح سازمان خصوصی‌سازی برای درآمدزایی استقلال و پرسپولیس

باشگاه استقلال صورت‌های مالی خود را به سازمان خصوصی‌سازی ارایه کرده است

سازمان خصوصی‌سازی طرحی را پیشنهاد کرده است مبنی بر اینکه منابع حاصل از واگذاری، از طریق افزایش سرمایه از محل صرف سهام با سلب حق به دو باشگاه تعلق بگیرد.

 رئیس سازمان خصوصی‌سازی از پیشنهاد طرحی برای درآمدزایی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بعد از بورسی‌شدن خبر داد و گفت: «باشگاه استقلال صورت‌های مالی خود را به سازمان ارایه کرده است.»

به گزارش ایسنا، حسین قربانزاده با اشاره به اینکه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا ۱۵دی ماه فرصت دارند صورت‌های مالی خود را به سازمان خصوصی‌سازی ارایه کنند، اظهار کرد: «البته باشگاه استقلال صورت مالی خود را ارایه داده و باشگاه پرسپولیس نیز تا موعد تعیین‌شده ارایه خواهد داد. اگر صورت‌های مالی شفاف نباشد، اعلام می‌کنیم تا اصلاح شود، اما تمام تلاش بر این است که دو باشگاه تا پایان بهمن ماه، وارد بورس شوند. درحال حاضر به صورت روزانه جلسه داریم تا این اتفاق حتما رخ دهد.»

او به این سوال که آیا دو باشگاه درمورد حق پخش بازی‌ها با صداوسیما به نتیجه رسیده‌اند یا خیر، گفت: «هنوز در این مورد به نتیجه نرسیده‌اند، اما در این‌باره جلساتی را آغاز کرده‌اند و درحال تفاهم هستند.»

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در ادامه از ارایه پیشنهادی از سوی این سازمان برای درآمدزایی دو باشگاه خبر داد و عنوان کرد: «منابع حاصل از واگذاری هر شرکت دولتی، به خزانه واریز شده تا صرف مصارف بودجه شود، اما سازمان خصوصی‌سازی طرحی را پیشنهاد کرده است مبنی بر اینکه منابع حاصل از واگذاری، از طریق افزایش سرمایه از محل صرف سهام با سلب حق به دو باشگاه تعلق بگیرد. درواقع ۱۰ تا ۲۰درصدی که خریداری می‌شود به باشگاه تزریق شود تا درآمدزایی صورت گرفته و دو باشگاه وضعیت مطلوب‌تری پیدا کنند.»

بر اساس این گزارش، اگر شرکت اندوخته یا سود انباشته‌ای نداشته باشد که بخواهد از آن محل افزایش سرمایه دهد، می‌تواند از محل آورده نقدی سهامداران و با قیمتی بالاتر از قیمت اسمی سهم اقدام به افزایش سرمایه کند. در این حالت به سهامداران فعلی فرصت شرکت در این افزایش سرمایه از محل اعطای حق تقدم داده می‌شود که به آن افزایش سرمایه با استفاده از صرف سهام با حفظ حق تقدم گفته می‌شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.