باقری:برای لغو تحریم‌ها تضمین بدهند، برجام احیا می‌شود/اولیانوف:روند مذاکرات مثبت است

همزمانی مذاکرات وین با آغاز سال نو میلادی موجب شد گفت‌وگوها به مدت سه روز متوقف شود

قرار است دوشنبه هفته آینده هیات‌های مذاکره کننده ایران و 1+4 برای ادامه گفت‌وگوها پیرامون رفع تحریم‌ها و رسیدن به یک چارچوب اجرایی برای اجرای کامل توافق هسته‌ای 2015 به وین بازگردند.

علی باقری و انریکه مورا صبح روز پنجشنبه قبل از اعلام توقف مذاکرات در دیداری جداگانه به جمع بندی گفت‌وگوها تا این بخش از کار پرداختند. رییس هیات مذاکره کننده کشورمان روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران ایرانی حاضر در وین، مذاکرات چند روز گذشته را «مثبت» ارزیابی کرد.

به گزارش ایسنا، باقری گفت: در چند عرصه گفت‌وگوها و تعاملات در این چند روز ادامه داشت، از جمله چند جلسه درباره راستی آزمایی هم با آقای مورا و هم طرف اروپایی و هم به طور مشترک با آن‌ها برگزار شد. هم چنین درباره لغو تحریم‌ها و تضمین‌های لازم هم مکاتباتی بین طرف‌ها صورت گرفت و پیشرفت‌های نسبتا خوبی در این چند روز انجام گرفت.

دیپلمات ارشد کشورمان گفت: امیدواریم بعد از تعطیلات سال نو میلادی و بازگشت همکاران غربی به وین کار را جدی‌تر درباره لغو تحریم‌ها پیگیری کنیم.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات برجامی نیز روز پنج‌شنبه در توییتی نوشت: امروز با همتایان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی دیدار کردم تا نتایج به دست آمده در بخش ابتدایی‌ دور هشتم مذاکرات وین بر سر برجام را بررسی کنیم. این مرتبه توانستیم.

اولیانوف همچنین روز گذشته در توییتر خود با اشاره به مذاکرات اعضای برجام و آمریکا، (بدون ایران) نوشت: تمامی آن‌ها با خشنودی از روند مثبت و جو اداری مذاکرات جاری یاد کردند.

روسای هیات‌های مذاکره کننده روسیه و آمریکا نیز به طور جداگانه روز چهارشنبه برای دو بار با یگدیگر دیدار کردند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.