نذر ۶۲ میلیارد ریالی برای آب

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از صرف بیش از شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای اجرای طرح نذرآب۳ خبر داد.

روستاهای سیستان و بلوچستان این روزها خیلی حال خوشی ندارند. خشکسالی نفسشان را گرفته و تبعات زیادی از بیماری تا کمبود آب به دنبال داشته است. جمعیت هلال‌احمر با کمپین «نذر آب» برای کم آبی به کمکشان رفته است.رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از صرف بیش از شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای اجرای طرح نذرآب۳ خبر داده است.

وی با بیان اینکه دسترسی به شبکه عمومی آب آشامیدنی از جمله شاخص های عدالت در سلامت است، گفت: تامین آب شرب سالم و بهداشتی از جمله محورهای برنامه ملی “نذر آب۳” است، چرا که آب آلوده یکی از راه های ابتلا و انتقال انواع بیماری‌های ویروسی و میکروبی به ویژه در شرایط همه گیری ویروس کرونا تلقی می شود و حتی می تواند خطرات جبران ناپذیری برای افرادی که آب آلوده مصرف می کنند، رقم بزند.

نصیری با بیان اینکه با اجرای برنامه مذکور در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان، تا کنون  ۱۳۳ تانکر آب نصب شده است، گفت:  همچنین اقداماتی نظیر توزیع بیش از ۷۶ هزار بطری آب، کلرزنی و تعمیر پمپ و انشعابات در قالب اجرای برنامه “نذر آب ۳” در استان های متاثر از خشکسالی انجام شده است.

به گفته وی، ارسال دستگاه های تصفیه آب، انجام عملیات عمرانی مانند لوله کشی آب، حفر چاه، لایروبی قنوات و چاه‌ها، برگزاری سمینار، کارگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی و اقداماتی چون ضدعفونی، تب سنجی و کلرزنی نیز از سوی تیم‌های اعزامی در این مناطق محروم از دیگر اقدامات انجام شده است.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر محورهای دیگر طرح نذرآب ۳ را شامل بهداشت و درمان و اعزام پزشک و موضوع دیگر معیشت و توزیع سبدهای غذایی و کمکی اعلام کرد و افزود: علاوه بر این، تیم‌هایی از سازمان داوطلبان و سازمان جوانان نیز برای ارائه خدمات سلامت روان به ساکنان و به خصوص زنان و کودکان و نیز ارائه آموزش و اجرای برنامه‌های سرگرمی در این طرح مشارکت داشتند. نصیری با بیان اینکه اجرای طرح نذر آب ۳ تا نیمه مهر ماه ادامه خواهد داشت، درباره مبلغ مصرف شده در این طرح گفت: تا کنون بیش از شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در سومین مرحله از این طرح هزینه شده که بخشی از این مبلغ شامل کمک‌های داوطلبانه و خیرین بوده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.