«آقای وعده» بالاخره از استقلال رفت!

هیات مدیره استقلال با مصوبه‌ای تصمیم به برکناری احمد سعادتمند از مدیرعاملی این باشگاه گرفت

احمد سعادتمند ساعاتی بعد از اینکه خبر از توافق با الکساندر نوری داده بود،‌ از سمت خود برکنار شد!

بعد از حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا و ناکامی احمد سعادتمند در عملی کردن وعده‌های خود مبنی بر بازگرداندن آندره استراماچونی به نیمکت استقلال، هیات مدیره این باشگاه امروز تصمیم خود مبنی بر برکناری مدیرعامل را عملی کرد.

در بیانیه هیات مدیره باشگاه استقلال آمده است:

«بنام خدا

هواداران عزیز باشگاه استقلال

سالی به غایت سخت سپری شد و امیدوار بودیم در پایان این سال فوتبالی سخت، حداقل یک جام به شما هدیه دهیم ولی نشد، امیدوار بودیم با نتیجه گرفتن در لیگ قهرمانان آسیا، دل شما را شاد کنیم اما نشد، نشد و حکایت این نشدها حکایت تلخی است.

اول لازم می دانیم بابت این نشدها از همه شما عذرخواهی کنیم و همه توان خود را به کار گیریم تادر فصل پیش رو تیمی قدرتمند روانه مسابقات کنیم تا استقلال واقعی مجددا بدرخشد.

دوم با بررسی دقیق اتفاقات باشگاه در دو ماه گذشته و استفاده از نظرات کارشناسان و اهالی فن و با عنایت به؛

۱- سفر نابهنگام و بی نتیجه آقای سعادتمند به ایتالیا که بر خلاف ادعاها و بر اساس اسناد موجود می شد دیرتر انجام شود و بدتر از آن مصاحبه جنجالی تلویزیونی و مصاحبه رسانه ای بعد از جلسه هیئت مدیره که باعث برهم خوردن تمرکز تیم و در نتیجه از دست رفتن جام حذفی شد.

۲- اهمال آقای سعادتمند در پرداخت طلب آقای وینفرد شفر که باعث بسته شدن پنجره نقل و انتقالات و در نتیجه محرومیت تیم از حضور بازیکنان جدید در لیگ قهرمانان آسیا شد..

۳- رفتارهای خلاف شان باشگاه در نقل و انتقالات و حضور سوال برانگیز در یک هتل به جای ساختمان باشگاه، همچنین همراهی شائبه برانگیز برخی افراد در اتاق مذاکره که باعث ورود نهادهای نظارتی به موضوع نقل و انتقالات باشگاه استقلال شد.

۴- قراردادهای اقتصادی بی نتیجه و بدون تامین نظر هیئت مدیره که باعث بروز مشکلات مالی برای استقلال شد.

۵- خروج ارز از کشور بدون مجوز هیئت مدیره و بانک مرکزی که باعث وهن باشگاه استقلال شد.

۶- اتفاقات تاسف برانگیز در کشور قطر به ویژه در فرودگاه دوحه که دون شان باشگاه استقلال بود.

۷- طرح مسائل داخلی و محرمانه باشگاه در سایت رسمی باشگاه به جای مدیریت بازیکنان و حل و فصل مشکلات که باعث خدشه دار شدن حیثیت و اعتبار باشگاه استقلال شد.

۸- همچنین بازی با احساسات هواداران باشگاه استقلال به بهانه بازگرداندن استراماچونی سرمربی سابق باشگاه اعضای هیئت مدیره با در نظر گرفتن مصالح باشگاه و لزوم اقدام سریع برای جلوگیری از وارد آمدن ضربات بیشتر بر پیکره باشگاه، آقای احمد سعادتمند را از سمت مدیریت عامل باشگاه استقلال عزل  و عضویت ایشان در هیئت مدیره  را به مجمع باشگاه ارجاع می دهد.

لازم می دانیم برای آقای سعادتمند در مناصب آینده آرزوی موفقیت کنیم و همچنین از هواداران باشگاه تشکر کنیم و آرزوی روزهای خوب برای استقلال بزرگ داشته باشیم.»

این بیانیه 8 بندی که اشتباهات مدیریتی احمد سعادتمند را برشمرده، کاملا به وضوح نشان می دهد که چه اتفاقاتی باعث برکناری او از سمت مدیرعاملی شده است. شاید زمانی که سعادتمند چند روز قبل از فینال جام حذفی به ایتالیا سفر کرد تا با استراماچونی مذاکره کند و جو تیمش را به هم ریخت، می شد پیش بینی کرد که با این اشتباه مدیریتی، دوران او هم دوام زیادی نخواهد داشت.

جالب اینکه سعادتمند امروز آخرین تیر خود را هم برای ایجاد هزینه بعد از برکناری اش زد. او اعلام کرده بود که با الکساندر نوری به توافق رسیده تا سرمربی استقلال در لیگ بیستم شود و منتظر تایید هیات مدیره است، اما اخبار حاکی از این بود که توافقی در کار نبوده و پیشنهاد 1.5 میلیون یورویی نوری با موافقت عجیب سعادتمند مواجه شده بود. حالا اینکه چه کسی می خواست قراردادی نزدیک به 50 میلیارد را برای یک سرمربی پرداخت کند، مشخص نبود.

بعد از کنار رفتن سعادتمند از مهدی نوروزی، معاون اقتصادی باشگاه به عنوان جانشین موقت او نام برده می‌شود. جالب اینجاست که این مدیر دهه شصتی را می توان جوانترین استقلال در تاریخ دانست.

از سوی دیگر برخی هم از بازگشت احتمالی فرهاد مجیدی به نیمکت استقلال برای لیگ بیستم خبر می دهند. او که با سعادتمند اختلاف داشت، بعد از شکست در فینال جام حذفی از سمتش کنار رفت، اما حالا احتمالا بعد از یک ماه دوری به جایگاه خود بازمی گردد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.