سرکیسه کردن دانشجوی خارج نشین/ بازداشت زن جوانی که مدرک جعلی دانشگاهی می فروخت

۳ نفر از اعضای باند کلاهبرداری و جعل مدارک دانشگاهی از سوی پلیس پایتخت دستگیر شدند. اعضای این باند در ازای یک میلیارد و 200 میلیون تومان پول، مدارک ثبت نامی جعلی به شاکی ارائه کردند.

سیزدهم مهرماه سال جاری پرونده‌ای با موضوع جعل و کلاهبرداری اسناد و مدارک دانشگاهی به دادخواهی یک خانم از شعبه ۶ بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران برای پیگیری تخصصی و کشف جرم به پلیس آگاهی ارجاع شد.

شاکی درباره جزئیات این پرونده به پلیس گفت: «فرزندم، به نام «فرزاد» مقیم خارج از کشور بوده و تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ایران را داشت. برای همین من با گروهی که هویت واقعی آن‌ها مشخص نبوده آشنا شدم. برای معرفی فرزندم به دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی مبلغ ۱۲ میلیارد ریال به صورت ارز و سکه در چندین مرحله پرداخت کردم. آنها نیز مدارک جعلی ثبت نامی دارای سر برگ دانشگاه شهید بهشتی را به من ارائه کردند. با توجه به اوراق جعلی که توسط جاعلان در اختیار من قرار داده شد، به دانشگاه مربوطه رفتم. اما آنجا متوجه جعلی بودن اوراق شدم.»

با اعلام این شکایت موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. با تشکیل پرونده، کارآگاهان پلیس آگاهی با توجه به سرنخ‌های ارائه شده توسط شاکی دو نفر از متهمان را شناسایی کردند. آنها با بهره گیری از شیوه‌های علمی و نوین کشف جرم هویت ۲ نفر از ۴ متهمان به نام‌های «سمیرا» با سابقه کیفری و «جمشید» را شناسایی کردند. پس از هماهنگی با مرجع قضائی هر ۲ متهم دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

متهمان در تحقیقات اولیه ضمن اعتراف به جرم خود یکی دیگر از همدستانشان به نام «سامان» را نیز معرفی کردند.

سرهنگ “سعید دالوند” رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: «با تلاش کارآگاهان این متهم نیز شناسایی و دستگیر شد. با دستگیری همه اعضای باند، پرونده به دادسرا ارجاع شد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.