تاثیر اظهارنظر جدید رئیس سازمان بهداشت جهانی بر قیمت طلا

پس از آنکه رئیس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد سویه اومیکرون را نمی توان “خفیف” ارزیابی کرد و در حالی که سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا رو به افزایش گذاشته است، قیمت طلا امروز اندکی رشد داشت.

به گزارش تسنیم، رویترز اعلام کرد، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۱۷۹۲ دلار و ۷۴ سنت رسید.

پس از آنکه رئیس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد سویه اومیکرون را نمی توان “خفیف” ارزیابی کرد و در حالی که سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا رو به افزایش گذاشته است، قیمت طلا امروز اندکی رشد داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۱۷۹۲ دلار و ۷۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه هم با ۰.۲۱ درصد رشد به ۱۷۹۲ دلار و ۹۰ سنت رسید.

فلز زرد با حدود ۲ درصد کاهش در مسیر بدترین عملکرد هفتگی از اواخر ماه نوامبر تاکنون قرار دارد.

مقام های سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه گفتند: «سویه مسری تر ویروس کرونا ظاهرا علائم بیماری خفیف تری نسبت به سویه دلتا ایجاد می کند، اما نمی توان آن را به عنوان یک سویه خفیف طبقه بندی کرد.»

طلا گران شد

تداوم نرخ بالای تورم در آمریکا سبب شده تا حتی سیاست گذاران طرفدار اقدامات پولی انبساطی هم به این نکته اذهان کنند که سیاست پولی فدرال رزرو امسال باید اندکی انقباضی تر شود.

بر اساس برآورد شاخص سی ام ای فدواچ، تجار در حال حاضر احتمال حداقل ۲۵ صدم درصد افزایش نرخ بهره را بیش از ۷۰ درصد می دانند.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری امریکا دیروز به بالاترین رقم از مارس ۲۰۲۱ رسید. رشد سوددهی اوراق قرضه سبب افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود.

طلا همواره به عنوان محلی امن برای سرمایه گذاری در هنگام رشد تورم مطرح بوده، اما بازار فلز زرد در عین حال به هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا که می تواند موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در این بازار شود حساس است.

امروز قیمت نقره بدون تغییر محسوس به ۲۲ دلار و ۱۶ سنت رسید. قیمت پلاتین هم ۰.۲ درصد رشد داشت و به ۹۶۶ دلار و ۸۵ سنت رسید. همچنین قیمت پالادیوم با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۸۷۵ دلار و ۷۸ سنت رسید

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.