ثبت ملی خانه پدری شهید سردار سلیمانی

خانه پدری سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی واقع در روستای قنات مَلِک شهرستان رابُر در فهرست آثار واجد ارزش فرهنگی- تاریخی ثبت ملی و مراتب آن در نامه ای از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استاندار کرمان ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، در نامه عزت‌الله ضرغامی خطاب به علی زینی‌وند استاندار کرمان آمده است: مراتب ثبت اثر فرهنگی- تاریخی خانه پدری سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی» واقع در استان کرمان، شهرستان رابر، بخش هنزا، دهستان جواران، روستای قنات ملک که پس از طی تشریفات قانونی لازم به شماره ۴۱۱ مورخ ۱۴ دیماه ۱۴۰۰ در فهرست آثار واجد ارزش تاریخی – فرهنگی به ثبت رسیده است ابلاغ می‌شود.

در نامه وزیر میراث فرهنگی به استاندار کرمان تاکید شده است: اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این وزارتخانه است و هرگونه دخل و تصرف، توسعه، مرمت یا بازسازی اثر با تایید و نظارت این وزارتخانه ممکن خواهد بود.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ۲۰ اسفندماه سال ۱۳۳۵ در روستای قنات ملک متولد شد و تا نوجوانی در این روستا زندگی می کرد.

روستای قنات ملک زادگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی در فاصله ۲۰۰کیلومتری جنوب غربی مرکز استان کرمان واقع شده است که هفت کیلومتر با شهرستان رابر فاصله دارد.

منزل پدری و آرامگاه والدین شهید سلیمانی در روستای قنات ملک قرار دارد و طرح تبدیل این روستا به روستای نمونه گردشگری مذهبی بین‌المللی در دست اجرا است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.