ثروت باور نکردنی در انتظار پرسپولیس!

در صورت قهرمانی پرسپولیس در آسیا، این باشگاه ایرانی پاداش هنگفتی به جیب خواهد زد

پرسپولیس اگر بتواند با شکست النصر عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند و آنجا هم قهرمان شود، از AFC حدود 150 میلیارد طلب خواهد کرد.

بالا رفتن قیمت ارز این روزها تبدیل دلار به ریال را کمی سخت کرده و باعث ایجاد اعداد عجیب و غریبی می‌شود. در این میان صعود پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا باعث شده تا این تیم در آستانه کسب یک جایزه نجومی قرار بگیرد.

طبق قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم‌های باشگاهی که در مراحل مختلف لیگ قهرمانان آسیا پیروزی به دست آورند مبلغی را به عنوان پاداش نسبت به مرحله‌ای که در آن پیروز شده دریافت خواهند کرد. برای مثال هر تیمی که در مرحله گروهی مسابقات به پیروزی می‌رسید 50 هزار دلار پاداش از طریق AFC دریافت می‌کند.

همین مساله باعث شد تا پرسپولیس که تا پیش از بازی با پاختاکور مبلغی حدود 400 هزار دلار را به عنوان پاداش پیروزی‌هایش در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا کسب کرده بود، با رسیدن به نیمه نهایی 760 هزار دلار تا الان به جیب زده باشد.

سرخ‌ها تاکنون پنج پیروزی در مقابل التعاون، السد، الشارجه و پاختاکور به دست آوردند که همین بردها رقم 250 هزار دلار را برایشان به همراه داشت. 10 هزار دلار هم از تساوی برابر الشارجه نصیب پرسپولیسی‌ها شد، اما پاداش‌های اصلی با صعود به مرحله یک چهارم نهایی و سپس مرحله نیمه نهایی به حساب سرخپوشان رفت. 250 هزار دلار برای صعود از مرحله گروهی و سپس یک چهارم و 250 هزار دلار هم برای صعود به نیمه‌نهایی به پرسپولیس خواهد رسید. این تیم تاکنون 760 هزار دلار از AFC طلب دارد که نرخ 30 هزار تومانی دلار حدود 22 میلیارد و 800 میلیون تومان برآورد می‌شود.

اما تمام بردهای پرسپولیس تا این مرحله یک طرف و صعود آن‌ها به فینال یک طرف دیگر؛ چون AFC پاداش هنگفتی برای تیم های فینالیست و البته قهرمان این دوره تعیین کرده است.

شاگردان یحیی گل‌محمدی با شکست النصر عربستان در مرحله نیمه‌نهایی می‌توانند پاداش 2 میلیون دلاری نایب قهرمانی در آسیا را برای این باشگاه قطعی کنند؛ اگرچه با قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا 2020 این مبلغ 2 برابر می‌شود.

اگر پرسپولیس به فینال آسیا برسد، 2 میلیون دلار دیگر هم به پاداش این تیم از سوی AFC اضافه می‌شود که با نرخ دلار امروز در ایران، 60 میلیارد تومان خواهد بود. البته شکست النصر 50 هزار دلار دیگر هم به حساب پرسپولیس واریز می‌کند و این تیم در مجموع با صعود به فینال حداقل 2 میلیون و 810 هزار دلار پاداش می‌گیرد. با تبدیل این پاداش به ریال عدد عجیبی به دست می‌آید، 84 میلیارد و 300 میلیون تومان!

این پاداش 85 میلیارد تومانی که البته به خاطر مشکلات انتقال پول و تحریم‌ها مشخص نیست چه زمانی به دست پرسپولیسی‌ها برسد، می‌تواند خیلی از مشکلات این باشگاه را حل کند. بدهی به بازیکنان و مربیان خارجی سابق از جمله اصلی‌ترین مواردی است که پرسپولیس می‌تواند با استفاده از پاداش AFC آن‌ها را حل و فصل کند.

حالا در نظر بگیرید که اگر پرسپولیس با شکست النصر عربستان به فینال برسد و بتواند قهرمان آسیا هم شود، 2 میلیون دلار دیگر هم باید به این اعداد اضافه کرد چون قهرمان آسیا 4 میلیون دلار پاداش خواهد گرفت. از همین حالا می‌توانیم بگوییم پرسپولیس در صورت قهرمانی در آسیا چیزی حدود 150 میلیارد تومان از AFC‌ طلبکار خواهد شد.

این 150 میلیارد بدون شک حداقل می‌تواند بودجه کامل یک فصل پرسپولیس را تشکیل دهد و باشگاه را از مشکلات مالی زیادی که در آن گیر افتاده، رها کند.

نکته جالب اینجاست که در خبرها آمده “عبدالعزیر بن ترکی فیصل” شاهزاده عربستانی و وزیر ورزش این کشور اعلام کرده به بازیکنان النصر در صورت صعود به فینال پاداش مالی قابل توجهی می‌دهد. الفیصل پس از برد النصر برابر الاهلی که با دو گل به پایان رسید و تیم زردپوش عربستانی به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد در یک تماس تلفنی با مدیر تیم النصر “صافوان السوایکت” اعلام کرد در صورت پیروزی این تیم برابر پرسپولیس و صعود به فینال به هر بازیکن 100 هزار ریال عربستان در حدود هشتصدمیلیون تومان پاداش خواهد داد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.