ماهواره برنده است!‌

برنده ماجرای اختلاف وزارت ارشاد و صداوسیما در مدیریت شبکه خانگی، قطعا ماهواره است

نویسنده سریال «ساختمان پزشکان» و «هیولا»، امیر برادران، نویسنده و طنزپرداز، گفته است: «‌بلاتکلیفی در هر حوزه‌ای موجب دلسردی و ناراحتی است. صداوسیما اگر توان و همت تولید دارد خودش باید قویتر کار کند. صداوسیما در پخش، ابزار قوی تر و مخاطب بیشتری برای ارائه برنامه‌هایش دارد. شبکه خانگی صنعت نوپایی است و باید اجازه دهند رشد کند.»

امیر برادران، نویسنده و طنزپرداز، در گفت‌وگویی با ایسنا درباره بلاتکلیفی سریال‌های شبکه نمایش خانگی و اختلاف بر سر نظارت و مدیریت شبکه خانگی، گفته: «درست است که یکسری ممیزی‌ها وجود دارد که باید رعایت شود اما کارهای شبکه نمایش خانگی هم در همین کشور ساخته می‌شود و تفاوتهای ریشه‌ای و ساختاری با برنامه‌های تلویزیون ندارد. این مقدار تفاوتی که وجود دارد آنقدر بزرگ نیست که بخواهند این رسانه را کاملا تحت پوشش گرفته و نظارتی‌اش کنند. می‌توان تذکر داد. در نهایت همه تحت نظارت یک سیستم مشغول کار هستیم. اگر در مواردی اختلاف سلیقه وجود دارد، می‌توان با تذکر حلش کرد. اینکه شبکه خانگی تحت پوشش صدا و سیما قرار بگیرد مثل این می‌ماند که یک تیم فوتبال را ببریم تحت پوشش و نظارت تیم رقیبش و بگوییم با قوانین این تیم کار کن! در این صورت قطعا تیمی که قدرت را در دست دارد، تیم رقیب را نابود می کند!»
برادران با انتقاد از شرایط فعلی نویسندگان عنوان کرد: «پروسه و چرخه‌ای که در صداوسیما برای تصویب فیلم‌نامه‌ها وجود دارد خودش گاهی باعث ناامیدی می‌شود. من در یکی از شوراهای فیلم‌نامه در تلویزیون هم گفتم عده ای از همکاران ما دچار ناامیدی شده اند زیرا سرگردانند و پروسه ی بررسی فیلمنامه ها بسیار طولانی و پیچیده شده است. چند روز قبل خبری خواندم که گفته بود در چند ماه اخیر نزدیک به چند هزار دقیقه سریال تکراری از تلویزیون پخش شده است. وقتی خودشان تولید نمی‌کنند و سریال‌های تکراری پخش می‌کنند چرا باید بخش رسانه را هم در اختیار بگیرند؟»
برادران با بیان اینکه برنده این مناقشه ۱۰۰ درصد ماهواره است، گفته: «تعارف که نداریم. کسانی شبکه‌های ماهواره‌ای را می‌بینند که معمولا تمایل دیدن تلویزیون ندارند. وقتی سلیقه یک نفر تلویزیون نیست، اگر ببیند رسانه خانگی هم سریال‌هایش تلویزیونی شده است، قطعا به سمت ماهواره می رود. در تلویزیون مدت‌هاست تلاشی برای ارتقاء کیفی محصولات دیده نمی‌شود. برنده این ماجرا قطعا شبکه‌های ماهواره ای هستند. زیرا صداو سیما در رقابت با شبکه خانگی به فکر ارتقاء نیست و شبکه خانگی هم نابود می‌شود. رسانه خانگی در جذب مخاطبی که پای ماهواره می‌نشست، موفق بوده است.»
امیر برادران در سریال‌های تلویزیونی همچون «ساختمان پزشکان»، «در حاشیه» و «مسافران» به عنوان نویسنده حضور داشته و نویسنده سریال نمایش خانگی «هیولا» به کارگردانی مهران مدیری نیز بوده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.