قیمت باورنکردنی تابلوی “ابراهیم و فرشتگان” رامبرانت

تابلوی"ابراهیم و فرشتگان" شاهکار نایاب رامبرانت نقاش صاحب‌سبک هلندی در حراجی ساتبیز به فروش گذاشته می‌شود

تابلوی ابراهیم و فرشتگان پیش از حضور در حراجی ماه ژانویه ساتبیز، در گالری‌های این حراج‌خانه در هنگ‌کنگ، لس‌آنجلس، آمستردام و لندن به نمایش گذاشته خواهد شد.

شهروند آنلاین: با گذشت یک هفته از اعلام خبر حراج پرتره “مرد جوان مدال به دست” اثر ساندرو بوتیچلی هنرمند پرآوازه ایتالیایی، خبرها حکایت از به فروش گذاشته شدن و  قیمت باورنکردنی تابلوی “ابراهیم و فرشتگان” رامبرانت در حراجی سال آینده ساتبیز حکایت دارد.

نقاشی رنگ روغن ابراهیم و فرشتگان صحنه‌ای از کتاب مقدس را به تصویر می‌کشد که رامبرانت آن را در سال ۱۶۴۶ روی بومی کوچک (۱۵.۸ در ۲۰.۹ سانتی‌متر) خلق کرد.

این تابلو ژانویه آینده (دی- بهمن ۹۹) در هفته حراج سالانه آثار اساتید کلاسیک ، با قیمت تخمینی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار به حراج گذاشته می‌شود.

ایرنا نوشت رامبرانت در طول حیات خود در مجموع ۱۳۶ تابلو براساس روایات کتاب مقدس کشید که امروز از این تعداد تنها ۵ تابلو باقی مانده است.

این امر در کنار قیمت باورنکردنی تابلوی “ابراهیم و فرشتگان” رامبرانت این تابلو را به اثری نایاب و ارزنده تبدیل می‌کند که ممکن است رکورد حراج را در حوزه شاهکارهای کلاسیک جابه‌جا کند.

رکورد کنونی در دست نیم پرتره مرد ناشناس ایستاده اثر دیگری از رامبرانت است که در سال ۲۰۰۹ در یکی از حراجی‌های کریستیز به قیمت ۳۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار چکش خورد.

تابلوی ابراهیم و فرشتگان پیش از حضور در حراجی ماه ژانویه ساتبیز، در گالری‌های این حراج‌خانه در هنگ‌کنگ، لس‌آنجلس، آمستردام و لندن به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.