طلا در سرازیری کاهش قیمت

تفاوت یک میلیون تومانی قیمت سکه با دیروز

کشتی‌آرای با بیان اینکه قیمت سکه بهار آزادی نسبت به دیروز یک میلیون تومان کاهش یافته است، گفت: فروشنده‌ها در بازار زیاد شدند و خریداران نیز نظاره‌گر هستند

شهروند آنلاین: محمد کشتی‌آرای، درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: کاهش ۷ درصدی قیمت ارز موجب کاهش یک میلیون تومانی قیمت سکه شد این درحالی است که قیمت طلای جهانی طی روز جاری ثابت بود.

وی افزود: حباب سکه نیز نسبت به دیروز ۵۵۰ هزار تومان کاهش یافته و از یک میلیون و ۶۲۰ هزار تومان دیروز به یک میلیون و ۷۰ هزار تومان در روز جاری کاهش یافته است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت خرید و فروش گفت: خریداران دست نگه داشته‌اند تا قیمت‌ها به کف برسد، ولی در عین حال فروشنده‌ها نسبت به روز‌های قبل بیشتر شده اند.

کشتی آرای ضمن اشاره به اینکه در صورت ادامه روند فعلی در بازار ارز، قیمت طلا و سکه در روز‌های آینده بازهم کاهشی خواهد بود، تصریح کرد: سیاست‌های ارزی بانک مرکزی و خبر‌های مثبت از بازگشت ارز‌های صادراتی موجب کاهش قیمت‌ها در بازار شده است.

به گفته وی، هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۲۹۱ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۷۲۰ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

همچنین در بازار سبزه میدان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. قیمت نیم‌سکه بهار آزادی نیز ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.