۵۱ درصد بایدن – ۴۱ درصد ترامپ

طبق جدیدترین نظرسنجی ترامپ ۱۰ پله از بایدن عقب افتاد

رقیب دموکرات انتخابات آمریکا باز هم فاصله خود را با ترامپ افزایش داد حال آنکه طبق نظرسنجی‏‌ها، مردم رعایت نکردن نکات بهداشتی را نیز در ابتلای رئیس‌جمهور آمریکا به کرونا دخیل می‌دانند

شهروند آنلاین : یک نظرسنجی که به طور مشترک از سوی «رویترز» و مرکز سنجش افکار عمومی «ایپسوس» منتشر شد؛ حاکی از آن است که جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، یک ماه مانده به برگزاری رقابت ۳ نوامبر (۱۳ آبان) و تنها ۲ روز بعد از آنکه نتیجه تست کرونای دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور مثبت اعلام شد؛ فاصله خود را با رقیب جمهوریخواه به ۱۰ پله افزایش داده است. این به آن معنا است که طی چند هفته گذشته، بایدن موقعیت خود را یک تا دو امتیاز بهبود بخشیده است.

همچنین، اکنون اغلب آمریکایی‌ها فکر می‌کنند چنانچه ترامپ ویروس کرونا را جدی گرفته بود؛ می‌توانست از ابتلا به این بیماری اجتناب کند.

از میان افراد واجد شرایط شرکت در رای‌گیری ماه نوامبر که در نظرسنجی رویترز مشارکت کردند؛ ۵۱ درصد حامی بایدن بودند حال آنکه این رقم برای ترامپ ۴۱ درصد است. ۴ درصد به نامزدهای مستقل رای می‌دهند و ۴ درصد هم هنوز تصمیم خود را نگرفته‌اند.

اغلب مردم آمریکا از تداوم شیوع کرونا به شدت نگرانند و طبق نظرسنجی رویترز، ۶۵ درصد از آنها از جمله ۹ نفر از هر ۱۰ دموکرات و ۵ نفر از هر ۱۰ جمهوریخواه، بر این باور هستند که رعایت مسائل بهداشتی، احتمال ابتلای ترامپ به کرونا را کم می‌کرد.

همزمان ۵۷ درصد مردم آمریکا از عملکرد ترامپ در مهار کرونا ناراضی هستند که این رقم در مقایسه با هفته گذشته، ۳ درصد بیشتر است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.