سعودی‌ها به دنبال برکناری نایب رییس ایرانی AFC

استوری مهدی تاج رییس سابق فدراسیون فوتبال ایران و نایب رییس کنونی AFC خشم فوتبالدوستان سعودی را در پی داشته؛ آیا تاج برکنار می شود؟

مهدی تاج بعد از خبر شکایت النصر عربستان از پرسپولیس با یک استوری اینستاگرامی به هواداران سرخپوش اطمینان داد که درخواست النصر رد می شود اما این پیام با واکنش های تندی مواجه شده است.

مهدی تاج که به عنوان نایب رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا این صحبت ها را مطرح کرد، ناگهان به نفر اول این ماجرا تبدیل شد و نقل قولش در شبکه های اجتماعی فارسی و عربی بازتاب بسیار زیادی را گرفت.

واکنش عربستانی ها به استوری تاج شدیداللحن بود و آن‌ها اعتقاد داشتند که او به عنوان مقام عالی رتبه AFC نباید در این موضوع نظر شخصی خود را مطرح می‌کرد اما استدلال مهدی تاج این است که اظهار نظر او به این دلیل انجام شده که شکایت النصری ها غیرقانونی بوده و پرسپولیس هیچ تخلفی را انجام نداده است.

باتوجه به این که مهدی تاج کرسی مهمی را در فدراسیون فوتبال در دست دارد، به عنوان نایب رییس حضورش برای ایرانی ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

بسیاری از کاربران عربستانی خواهان برکناری مهدی تاج از سمت نایب رییسی کنفدراسیون فوتبال آسیا شده اند؛ اگرچه این موضوع کمی بعید است اما احتمالا تبعاتی را برای دارنده کرسی بین المللی مهم فوتبال آسیا خواهد داشت.

با این حال پرسپولیس در سومین مورد حقوقی خود در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ موقعیت بسیار عجیبی را تجربه می‌کند. پس از این که اخراج سیامک نعمتی از سوی ای اف سی مورد بخشش قرار گرفت، ناگهان خوشحالی همیشگی عیسی آل کثیر با حکم شش ماه محرومیت در فاصله سه ساعت تا بازی پرسپولیس – النصر همراه شد تا شوک عجیبی به تیم قهرمان ایران وارد شود؛ هرچند که حالا باشگاه پرسپولیس برای بخشش این حکم وارد عمل شده است. حالا سرخ ها پس از این دو مورد که هر یک جنجال های زیادی را به دنبال داشتند، در انتظار صدور حکم سومین کیس انضباطی خود در کنفدراسیون فوتبال آسیاست.

اگرچه منابع داخلی و بعضی از منابع موثق خارجی، به برتری پرسپولیس در این ماجرا تاکید می‌کنند اما هنوز خبری از مبادی رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در این خصوص منتشر نشده و نگرانی هواداران سرخپوش این است که با ثبت یک شکست دیگر در پرونده های بین المللی، تیم یحیی گل‌محمدی فینال را از دست بدهد.

مسئله مهم این است که اهالی فوتبال در عربستان به شدت تغییر نتیجه در این بازی را دنبال می‌کنند و تمام تلاش خود را برای محکومیت پرسپولیس به کار بسته‌اند؛ البته اگر مبنا حکم فیفا درباره برانکو ایوانکوویچ باشد، به نظر نمی‌آید که پرسپولیس جریمه شود.

از طرف دیگر بسیاری از کاربران عربستانی خواهان برکناری مهدی تاج از سمت نایب رییسی کنفدراسیون فوتبال آسیا شده اند؛ اگرچه این موضوع کمی بعید است اما احتمالا تبعاتی را برای دارنده کرسی بین المللی مهم فوتبال آسیا خواهد داشت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.