نجات 5 کوهنورد گرفتار شده در ارتفاعات مهریز

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز گفت: یک تیم 5 نفره که در ارتفاعات دره تادر مهریز مفقود شده بودند با تلاش تیم امداد و نجات کوهستان نجات یافتند.

حمیدرضا باقری، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز گفت: ظهر روز جمعه در تماس با سامانه 112 هلال احمر، مفقود شدن پنج کوهنورد در ارتفاعات دره تادر شهرستان مهریز گزارش شد.

وی افزود: بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر این شهرستان متشکل از پنج نفر با تجهیزات لازم با یک دستگاه خودرو امدادی به منطقه اعزام و عملیات جستجو و نجات آغاز شد.

رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان مهریز تصریح کرد: پس از رسیدن نجاتگران هلال احمر به محل حادثه و جستجو 5 ساعته و پیدا کردن  این تیم کوهنوردی که به دلیل عدم آشنایی با منطقه مفقود شده بودند به وسیله تجهیزات کوهستان و روشنایی به پایین کوه و محل امن انتقال داده شدند.

این مقام مسئول با اعلام اینکه این عملیات از ساعت  16:30 آغاز و تا ساعت 21:50 ادامه داشت خاطرنشان کرد: کوهنوردان و شهروندان ضرورت دارد تا در حین صعود نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم و شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر تماس گیرند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.