ورود واکسن «نورا» به سبد واکسیناسیون کشور

بنا بر اعلام وزیر بهداشت واکسن کرونای «نورا» به زودی در سبد واکسیناسیون قرار خواهد گرفت

بهرام عین‌اللهی در همایش نکوداشت مشارکت‌های اجتماعی در حوزه سلامت با عنوان یاران سلامت با تبریک روز تولد امام حسین(ع) و روز پاسدار، اظهار داشت: پاسداران ششمین واکسن کرونای کشور با عنوان نورا را‌‌‌‌‌‌‌‌ تولید کردند که به زودی در سبد واکسیناسیون قرار خواهد گرفت.

به گزارش فارس، وزیر بهداشت با بیان اینکه ایران دارای هویت بسیار پرافتخاری است و یکی از کارهای خوب هویت‌ساز ما خیران هستند، گفت: هر کاری که مردمی باشد ماندنی است و قدرت فقط به داشتن پول و امکانات نبوده بلکه قدرت واقعی مردم و کشوری است که مردم خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ در صحنه ببیند.

عین‌اللهی با اشاره به موفقیت‌های ایران در اجرای واکسیناسیون کرونا، خاطرنشان کرد: ما در واکسیناسیون از کشورهای پیشرفته دنیا جلو افتادیم، به طوری که اکنون در تهران 94 درصد یک دز واکسن را‌‌‌‌‌‌‌‌ دریافت کرده‌اند. این در حالی است که در آمریکا میزان تزریق واکسن 60 درصد بوده است و این نشانه قدرت واقعی مردم ماست.

وزیر بهداشت با اشاره به روند سیر بیماری کرونا در کشور، ابراز داشت: یادمان نرفته است که ما روزانه 50 هزار مراجعه کننده به مراکز درمانی، 15 هزار بیمار بستری، 8 هزار بیمار در بخش آی‌سی‌یو و مرگ و میر حدود 700 نفر را‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتیم، در حالی که در فرایند واکسیناسیون قدرت و نقش مردم بسیار تأثیر گذار بود.

او با تاکید بر اینکه نباید بیماری به خاطر نداشتن قدرت مالی برای درمان روی زمین بماند، گفت:‌ انتظار ما از جامعه پزشکی این است که در کارهای خیر پیشقدم باشند. عین‌اللهی با اشاره به ضرورت شفاف‌سازی در خدمات خیرخواهانه در حوزه سلامت، یادآور شد: اگر مردم در این حوزه اعتماد کنند، مشارکت خواهند داشت. ضمن اینکه ساماندهی و ضرورت مؤثر و هدفمند ماندن کارهای خیر، بسیار مهم است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.