انتقاد مقاومت فلسطین به میزبانی اردوغان از رئیس‌جمهوری اسرائیل

جنبش حماس از سفر اسحاق هرتزوگ به ترکیه ابراز تأسف کرد

ساعاتی پس از ورود رئیس‌جمهوری اسرائیل به ترکیه، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بیانیه‌ای در این خصوص صادر کرد.

به گزارش فارس، در این بیانیه آمده است: «با نگرانی زیاد سفر مقامات و سران رژیم صهیونیستی به تعدادی از کشورهای عربی و اسلامی را دنبال کردیم که آخرین مورد آن، سفر اسحاق هرتزوگ رئیس این رژیم به تعدادی از کشورهای منطقه بوده است».

حماس در ادامه ضمن ابراز نگرانی از سفر مقامات صهیونیست به کشورهایی که این جنبش آن‌ها را عمق راهبردی مردم فلسطین و آرمان عادلانه آن‌ها خواند، خواهان فرصت ندادن به رژیم صهیونیستی برای نفوذ به منطقه و به بازیچه گرفتن منافع ملت‌های آن‌ها شد.

این جنبش همچنین بر موضع اصولی خود مبنی بر رد هر نوع ارتباط با دشمن صهیونیستی تأکید کرد. رژیمی که بنابر این بیانیه، ضمن هتک حرمت و یهودی‌سازی قدس اشغالی و مسجد الاقصی، اقدام به محاصره و تعرض به مردم نوار غزه کرده است و همچنان هزاران اسیر فلسطینی را تحت بازداشت خود دارد و به کشتار کودکان، ویرانی خانه‌ها و آواره‌سازی مردم فلسطین ادامه می‌دهد.

حماس در پایان این بیانیه خواستار انسجام و همبستگی بیشتر با مردم فلسطین و تقویت پایداری این مردم به عنوان دژ نخست دفاع از قبله اول مسلمانان و امت اسلامی شد.

این بیانیه پس از آن صادر شده است که اسحاق هرتزوگ ساعاتی قبل وارد آنکارا شد و با رجب طیب اردوغان همتای ترکیه‌ای خود دیدار کرد. رئیس رژیم صهیونیستی در حالی وارد خاک ترکیه شده است که مردم این کشور روز گذشته و امروز پرچم‌ این رژیم را به آتش کشیدند و شعارهایی نظیر الله اکبر، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر دادند و از سفر این مقام صهیونیست به کشورشان ابراز انزجار کردند.

طبق اعلام آنکارا، سفر اسحاق هرتزوگ به مدت دو روز طول خواهد انجامید. بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی و بنابر بیانیه صادرشده از سوی دفتر رئیس رژیم صهیونیستی، وی به دعوت رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه و به همراه همسرش وارد خاک ترکیه شده است و روزهای نهم و دهم ماه جاری (مارس) از آنکارا و استانبول بازدید خواهد کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.