هلاکت والی خودخوانده داعش در کرکوک

مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز جمعه از هلاکت ۴ تروریست داعشی از جمله سرکرده موسوم به والی داعش در کرکوک با حملات جنگنده های عراقی خبر داد.

به گزارش ایرنا، بیانیه مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق تصریح می کند که این عملیات با اطلاعات دقیق از آژانس اطلاعاتی فدرال در وزارت کشور عراق و هماهنگی با هسته اقدام ضربت فرماندهی عملیات مشترک در نیمه شب گذشته (پنجشنبه شب) با دو فروند جنگنده اف-۱۶ انجام شد.

در این عملیات لانه داعشی ها در کوهستان «ماما» تابع بخش «دوبز» استان کرکوک در هم کوبیده شد و در نتیجه آن ۴ داعشی از جمله تروریست موسوم به والی داعش در این استان به هلاکت رسیدند.

همچنین منابع عراقی به برخی رسانه ها اعلام کردند که سه تروریست داعشی در سامراء واقع در استان صلاح الدین با حملات نیروی هوایی عراق به هلاکت رسیدند.

بر اساس این بیانیه، سرکرده داعشی که نامی از او برده نشد، مسئول چند تک تیرانداز داعشی بود.

طی روزهای اخیر، تحرک داعش در دیالی و کرکوک شدت گرفته است.

سه روز پیش، تروریست های داعش در سه عملیات جداگانه در عراق سه تن را به قتل رساندند و یک نیروی حشدالشعبی را مجروح کردند.

شامگاه سه شنبه، منابع امنیتی عراقی خبر دادند که یکی از نیروهای اطلاعاتی-امنیتی عراق با گلوله مستقیم تک تیراندازان داعشی در اطراف ناحیه العباره واقع در شمال شرق بعقوبه استان دیالی کشته شد.

در عملیاتی دیگر، تروریست های داعش به منزلی در روستای «قره اوج تبه» ناحیه «قره تبه» (۱۰۰ کیلومتری شمال شرق بعقوبه) حمله کردند و دو برادر را به قتل رساندند.

«وصفی التمیمی» مدیر ناحیه قره تبه به رسانه های عراقی گفت که بعد از ترور این دو برادر به دست داعشی ها، دستگاه های امنیتی تدابیر شدیدی را برای پیگرد تروریست ها اتخاذ کرده اند.

دیالی از استان های هم مرز ایران و در عین حال همواره ملتهب است که هسته های خفته و نیمه فعال داعش را در خود جای داده است و نیروهای امنیتی و نیز دوربین های حرارتی رصد کننده تحرکات تروریستی در آن مرتبا مورد حمله تروریست ها قرار می‌گیرد.

از اطراف روستای «البشیر» در ناحیه «تازه» در جنوب کرکوک نیز خبر رسید که تروریست های داعش به نفربرهای الحشدالشعبی حمله کردند و یکی از نیروهای الحشد در این حمله مجروح شد.

در این حمله همچنین یک دوربین حرارتی تخریب شد.

حدود یک ماه پیش، «فالح الفیاض» رئیس هیات حشدالشعبی در سفر به استان دیالی، هشدار داد که گروه تروریستی «داعش در حال سوء استفاده از برخی بسترهای داخل شهرها و روستاهای استان دیالی و اطراف آن است.»

فیاض در آن جلسه بر «ضرورت تلاش اطلاعاتی در دیالی» و رفتن به سوی راه حل هایی گفت که «راه را بر داعش در استفاده از بسترهای داخل شهرها و روستاهای مرکز دیالی و اطراف آن ببندد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.