آمریکا منتظر شکست‌های جدید باشد

حجت‌الاسلام خاتمی: مسئولان با تلاش مضاعف مشکلات معیشتی مردم را حل کنند

امام جمعه موقت تهران گفت:‌ «انتظار از مسئولان محترم این است که با تلاش مضاعف رنج تنگی معیشت مردم را از بین ببرند.»

به گزارش تسنیم،‌ اولین نماز جمعه تهران در سال 1401 به امامت حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی در مصلی تهران برگزار شد.

حجت‌الاسلام خاتمی در خطبه اول نماز جمعه طی سخنانی اظهار داشت: «در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم که یکی از اسباب پذیرایی در این ضیافت الهی قرآن و دیگری ادعیه و مناجات است.این باور که ما بدانیم و با تمام وجودمان درک کنیم که در محضر خدا هستیم می‌تواند هویت انسان را زیر و رو کند و در عرصه‌های مختلف تاثیرگذار باشد. کسی که خدا را باور داشته باشد هیچگاه احساس ترس نمی‌کند.»

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: «این امتیاز همچنین درعرصه گناه نیز بازدارنده است و موجب می‌شود انسان با درک این موضوع که در محضر خدا قرار دارد از ارتکاب گناه پرهیز کند. در نتیجه این باور سبب می‌شود انسان احساس تنهایی و غربت نکند و با همین باور بود که برخی پیامبران مانند حضرت نوح سال‌ها دین خداوند را تبلیغ کردند و خسته نشدند. این باور پشتوانه مقاومت‌های سرسختانه است.»

او در خطبه دوم نماز جمعه تهران با تبریک فرا رسیدن سال نو  و گرامیداشت یادوخاطره مرحوم آیت‌الله ری‌شهری گفت: «مرحوم  آیت‌الله ری‌شهری بیش از 120 عنوان کتاب تالیف کرده بود و بسیاری از کتاب‌های ایشان به عنوان کتاب مرجع علمی است. این مرحوم با تمام وجود ولایتمدار بود و همانگونه که امام را قبول داشت مقام معظم رهبری را قبول داشت. آیت‌الله ری‌شهری مرد کارهای بزرگ بود و در عرصه‌های مختلف خوش درخشید.»

امام جمعه موقت تهران با تشکر از دست‌اندرکاران سفرهای نوروزی افزود: «ان‌شاءالله شاهد باشیم که مسئولان نیز با پایان تعطیلات مشغول خدمت به مردم شوند و یکی دو روز اول را مشغول عید دیدنی نشوند.»

حجت‌الاسلام خاتمی گفت: «از ابتکارات مقامات معظم رهبری نامگذاری‌های سال است و این نامگذاری‌ها برای تشریفات نیست و نقشه راه مسئولان و مردم است. معنای شعار سال این است که نگاه فناورانه به تولید داشته باشیم که موجب می‌شود هزینه‌ها کاهش یافته و کیفیت محصولات افزایش و قیمت تمام شده کالا کاهش پیدا کند. اشتغال‌آفرینی هم در گرو افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان است و آنچه مهم است فقط ارتقای کمی و کیفی نیست بلکه مهم این است که فرهنگ دانش‌بنیان در عمل و بخصوص در عرصه کشاورزی خودش را نشان دهد.»

او تصریح کرد: «حدود 10 سال است رهبر انقلاب در نامگذاری‌های سال بر مسأله اقتصاد تاکید دارند زیرا دشمن هم می‌خواهد از همین طریق به ما ضربه بزند که با تدبیر رهبر انقلاب تاکنون توطئه دشمن ناکام مانده است.»

حجت‌الاسلام خاتمی اظهار داشت: «در پیام رهبر انقلاب از یک تلخی رنج‌آور نیز نام برده شد که اشاره ایشان به تنگی معیشت مردم بود. البته ایشان بشارت دادند که این مشکل نیز درمان دارد اما برخی مشکلات باید به تدریج حل شود. لذا انتظار همگان است که مسئولان محترم با تلاش مضاعف این رنج مردم را از بین ببرند.»

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی خود به افزایش امیدآفرینی در جامعه تاکید کردند، گفت: «وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم عناصر امیدآفرینی در کشور ما موج می‌زند و این عنصر همراهی خداوند متعال با این ملت است. عنصر دوم همراهی مردم با انقلاب است البته دشمنان سعی کردند مردم را از انقلاب جدا کنند اما نتوانستند و نخواهند توانست.»

او ادامه داد: «سومین عنصر تجربه‌های موفق گذشته است. در گذشته آمریکایی‌ها حرف از فشار حداکثری می زدند اما امروز سخنگوی کاخ سفید می‌گوید که در این سیاست شکست مفتضحانه خوردند و باید در این سال هم منتظر شکست‌های دیگر باشند. کشور ما همچنین ظرفیت‌های بدیلی مانند منابع طبیعی و انسانی دارد و در صدر همه ظرفیت‌ها وجود رهبری دوراندیش است که با داشتن چنین رهبری جایی برای یأس وجود ندارد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.