لغو مناظره دوم بین دونالد ترامپ و جو بایدن

مناظره آخر در ۲۲ اکتبر

کمیسیون برگزار کننده مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از لغو دومین مناظره روز پنجشنبه خبر داد

شهروند آنلاین: کمیسیون برگزار کننده مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز جمعه ۱۸ مهرماه از لغو دومین مناظره بین دونالد ترامپ و جو بایدن خبر داد.  قرار بود این مناظره روز پنجشنبه برگزار شود، 

فرانک فانرنکوف ، یکی از دو رئیس این کمیسیون روز جمعه به «ای بی سی نیوز» گفت از آنجا که هر دو ستاد انتخاباتی نشان داده‌اند که برنامه‌های دیگری نیز دارند، مناظره ۱۵ اکتبر در شهر میامی ایالت فلورید براساس برنامه قبلی برگزار نخواهد شد.

به گزارش گاردین کمیسیون برگزار کننده مناظره‌ها در بیانیه‌ای اعلام کرده است که این کمیسیون تمرکز خود را بر مناظره آخر در ۲۲ اکتبر متمرکز کرده است.

کریستین ولکر ، از شبکه «ان بی سی نیوز»، مجری آخرین مناظره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و نامزد حزب جمهوریخواه و جو بایدن، نامزد حزب دموکرات خواهد بود.

این مناظر به صورت مناظره نخست دونالد ترامپ و جو بایدن برگزار خواهد شد.

کمیسیون مناظره‌های ریاست ‌جمهوری در آمریکا پنج‌شنبه اعلام کرد که به خاطر ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا، دومین مناظره بین او و جو بایدن به صورت مجازی برگزار می‌شود.

اما دونالد ترامپ مخالفت خود را با این تصمیم کمیسیون مناظره‌ها اعلام کرد. دونالد ترامپ در یک مصاحبه تلفنی با شبکه خبری فاکس‌نیوز گفت که برگزاری مجازی و ویدئویی مناظره بعدی را قابل قبول نمی‌داند.

دونالد ترامپ در این مورد به شبکه فاکس‌نیوز گفت: «من قصد ندارم وقتم را صرف یک مناظره مجازی کنم» و افزود که «فکر نمی‌کنم اصلاً مسری باشم.»

در همین حال، سناتور باب دال ، از حزب جمهوریخواه کمیسیون مناظره ها را به جانبداری از جو بایدن متهم کرده است.

جو بایدن به نوبه خود می‌گوید تا زمانی که ابتلای رئیس‌ جمهور به کووید ۱۹ همچنان مثبت ارزیابی می‌شود نباید وارد مناظره با او شود.

بایدن به خبرنگاران در پنسیلوانیا گفت که «مشتاقانه» منتظر انجام مناظره است، اما افزود که «ما باید دستورالعمل‌هایی بسیار جدی را دنبال کنیم.»

در همین حال، تیم مورتو ، سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ در بیانیه‌ای گفت: هیچ دلیلی وجود ندارد که آنگونه که جو بایدن در ابتدا موافقت کرد،‌ سه مناظره در زمان‌های مقرر برگزار شود. ما پیشنهاد داده‌ایم که در روزهای ۲۲ و ۲۹ اکتبر دو مناظره برگزار شود.

وی اضافه کرده است: زمان آن فرا رسیده است که کمیسیون دست از حمایت از جو بایدن بردارد و اجازه دهد تا رای دهندگان دیدگاه های دو نامزد را بشنوند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.