هشدار به خریداران طلای آب شده

بازار طلا و سکه رونق بهتری خواهد گرفت

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: خریداران در صورتی که به دنبال معامله طلای آب شده هستند به واحد‌های مجاز که فاکتور و مهر استاندارد دارند، مراجعه کنند

شهروند آنلاین:  محمد کشتی آرای با اشاره به وضعیت بازار طلا و سکه در هفته گذشته اظهار کرد: روز شنبه قیمت انس جهانی ۱۹۰۰ دلار بود که با انتشار خبر واریز مطالبات ارزی و بازگشت ارز ناشی از صادرات به سیستم اقتصادی کشور، قیمت ارز در روز یک شنبه با افت قیمت مواجه شد و به طبع آن قیمت سکه بین یک تا یک میلیون ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد:، اما از روز دوشنبه با عبور از جو روانی خبر اعلام شده از سوی بانک مرکزی، در گام اول قیمت ارز افزایش یافت و قیمت‌ها مجدد سیر صعودی پیدا کرد.

وی ادامه داد: طلای آب شده مابین افزاد حرفه‌ای و کسانی که در این حوزه فعالیت دارند دادوستد می‌شود، مدیرکل استاندارد تهران نیز توصیه کرده به دلیل مشخص نبودن عیار طلای آب شده از خرید آن جلوگیری کنند با این وجود در صورتی که به دنبال خرید طلای آب شده هستند به واحد‌های مجاز که دارای فاکتور و مهراستاندارد هستند، مراجعه کنند.

کشتی آرای بیان کرد: عمده خرید این روز‌های مردم محدود به خرید سکه‌های طلا بوده است و فروش بیشتری نسبت به جواهرات و طلای زینتی دارد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد: با پایان ماه صفر بازار طلا و سکه رونق بهتری خواهد گرفت و این روز‌ها بنا به ایام سوگواری خرید و فروش طلا با رکود مواجه شده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.