بهار 1401 بدون افزایش قیمت دارو

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران می گوید: افزایش قیمت دارو در سه ماه اول امسال وجود ندارد و قرار است پوشش بیمه ای برای چتر حمایت از داروها، ۹۰ درصد افزایش یابد.

علی فاطمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: متاسفانه این روزها در فضای مجازی شایعاتی در مورد افزایش قیمت دارو  موجب تشویق اذهان عمومی بویژه بیماران می شود، در حالی که این موضوع صحت نداشته و هنوز افزایش قیمتی رخ نداده است.

وی اظهار داشت: داروهای خارجی و برخی از داروهای بدون نسخه ای در سال ۱۴۰۰، دو برابر افزایش قیمت داشتند و در سه ماه اول امسال بهای داروها رشد ندارد.

فاطمی با اشاره به اینکه هر سال با توجه تورم جامعه، افزایش قیمت دارو طبیعی است، تصریح کرد: سازمانهای بیمه گر هزینه برخی از داروها بویژه بیماران خاص را ۷۰ درصد پرداخت می کنند که قرار است امسال  این پوشش بیمه ای به ۹۰ درصد برسد و اگر افزایش قیمت دارو بعد از سه ماه دیگر وجود داشت، بیماران از جیب خود هزینه ای بابت این افزایش پرداخت نخواهند کرد.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران تاکید کرد: پوشش بیمه ای همگانی که اکنون حدود پنج میلیون نفر زیر چتر حمایت هیچ بیمه ای نیستند، از مهمترین اولویت های کاری نظام سلامت است و تقویت سازمانهای بیمه گر برای پرداخت درصد بالای هزینه داروی بیماران، می تواند دغدغه و نگرانی را از مردم بکاهد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.