برگزاری مراسم شب‌های قدر به شرط رعایت پروتکل‌ها

معاون امنیتی وزیر کشور، ملاک برگزاری مراسم شب‌های قدر را مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام کرد و گفت: این مراسم باید در محیط‌های باز و دارای تهویه مناسب برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید مجید میراحمدی ،رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا در نود و هشتمین نشست کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا، افزود: مصوبات گذشته ستاد برای برگزاری مراسم در مکان‌های مسقف و سربسته؛ در شهر‌های قرمز تا ظرفیت ۳۰ درصد، در شهر‌های نارنجی،۵۰ درصد و در شهر‌های زرد تا ظرفیت۷۰ درصدی تاکید دارد.

میراحمدی با بیان اینکه رعایت مقررات بهداشتی لازمه مهار بیماری کروناست، ادامه داد: نظارت بر رعایت مقررات بهداشتی در مجموعه هایی، چون وزارت آموزش و پرورش باید به صورت جدی دنبال شود و نباید با اهمال کاری، زمینه شیوع دوباره بیماری در کشور فراهم شود.

معاون امنیتی وزیر کشور با اشاره به مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر اینکه سامانه “ایران من” مبتنی بر دُز سوم عمل کند؛ گفت: از زمان تزریق دُز دوم واکسن کرونا برای متوسط جمعیت کشور بیش از چهار ماه گذشته است، توصیه‌های بهداشتی بر لزوم تزریق دُز سوم واکسن برای ارتقای ایمنی بدن برای مقابله با سویه‌های جدید بیماری کرونا تاکید دارد.

میراحمدی اضافه کرد: مسئولان وزارت بهداشت با بررسی همه شرایط، زمان مشخصی را برای تزریق دُز سوم واکسن برای گروه‌های سنی مختلف اعلام کنند و پس از آن، سامانه ایران من مبتنی بر تزریق دُز سوم خدمات ارایه دهد.

وی همچنین به تاکید رئیس جمهوری بر لزوم تبیین و روشنگری هر چه بیشتر نسبت به ضرورت تزریق دُز سوم واکسن کرونا اشاره کرد و از رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها خواست تا در این زمینه به طور مستمر اطلاع رسانی کنند.

رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا، افزود: امسال با توجه به وضعیت مناسب تزریق واکسن کرونا، سفر‌های نوروزی را شاهد بودیم که خوشبختانه با وجود افزایش حجم سفرها، تصادفات جاده‌ای کاهش زیادی داشت و باید این موضوع به صورت جدی استمرار یابد.

معاون امنیتی وزیر کشور بابیان اینکه افزایش سفر‌ها در عین کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای تجربه‌ای موفقیت آمیز بود؛ تصریح کرد: همکاری و همدلی و عزم جدی مسئولین ذی ربط مهم‌ترین عامل در این موفقیت بود.

موضوع نظارت جدی‌تر بر دوربین‌های جاده‌ای از دیگر محور‌های مورد اشاره در نشست امروز کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا بود و در این خصوص میراحمدی بر لزوم هماهنگی جدی‌تر مجموعه وزارت راه و شهرسازی، نیروی انتظامی و دادستانی تاکید کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.